Շնորհանդեսի ժամանակ iPhoneX-ի վրա չի գործել դեմքի ճանաչման գործառույթը (Տեսանյութ)
Apple-ի նոր արտադրանքի շնորհանդեսի ժամանակ, որը տեղի է ունեցել նախօրեին Քուփերթինոյում, iPhone X-ի վրա չի գործել դեմքի ճանաչման գործառույթը (Face ID), հայտնում է «Интерфакс»-ը` հղում անելով The Verge-ին:
Սարքը ներկայացնում էր ծրագրային ապահովման մշակման գծով Apple-ի ավագ փոխնախագահ Քրեյգ Ֆեդերիգին: Երբ նա փորձել է արգելազերծել iPhone-ը, էկրանին հայտնվել է թվային նշանաբառ գրելու առաջարկությունը: Ֆեդերիգին անմիջապես վերցրել է մի այլ սարք, որի հետ արդեն խնդիրներ չեն ծագել:
Ինչպես գրել է The Verge-ը, շնորհանդեսի ժամանակ թույլ տրված վրիպումը հազիվ թե վկայի Apple-ի նոր սմարթֆոնի համակարգային խնդրի մասին: iPhone-ի՝ մատնադրոշմների սքաներով մոդելները նույնպես թվային կոդ են պահանջում վերաբեռնումից հետո կամ այն դեպքում, երբ սարքը մի քանի ժամ չի օգտագործվել:  Այս գործառույթն ապահովում է սմարթֆոնի անվտանգությունը և չի անհետանում Touch ID-ը Face ID-ով փոխարինելուց

Во время презентации на iPhone X не сработала функция распознавания лица (Видео)
Во время презентации новой продукции Apple, прошедшей во вторник в Купертино, на iPhone X не сработала функция распознавания лица (Face ID), передает «Интерфакс» со ссылкой на The Verge.
Устройство представлял старший вице-президент Apple по разработке программного обеспечения Крейг Федериги. Когда он попытался разблокировать iPhone, на экране появилось предложение ввести цифровой пароль. Федериги тут же взял другое устройство, с которым проблем уже не возникло.
Как пишет The Verge, оплошность, допущенная на презентации, вряд ли свидетельствует о системной проблеме нового смартфона от Apple. Модели iPhone со сканером отпечатка пальцев также запрашивают цифровой код после перезагрузки или в случае, если устройство не использовалось на протяжении нескольких часов. Эта функция обеспечивает безопасность смартфона и не исчезнет со сменой Touch ID на Face ID.