Բակո Սահակյանն ընդունել է «Ռեաբիլիտացիայի ժամանակակից տեսակետները բժշկության մեջ» գիտաժողովի մասնակիցներին
14/09/2017 12:44
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 14-ին ընդունել է «Ռեաբիլիտացիայի ժամանակակից տեսակետները բժշկության մեջ» խորագրով 8-րդ միջազգային գիտաժողովի մի խումբ մասնակիցների, տեղեկացնում է ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակը:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Կարինե Աթայանը, քննարկվել են առողջապահության ոլորտին վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է նման հանդիպումներն ու քննարկումները՝ դրանք համարելով պահանջված մեր հանրապետությունում բժշկության զարգացման և առաջատար միջազգային փորձի կիրառման տեսանկյունից:

Президент НКР принял группу участников международной конференции «Современные аспекты реабилитации в медицине»
14/09/2017 12:56
Президент НКР Бако Саакян принял сегодня группу участников 8-ой Международной конференции «Современные аспекты реабилитации в медицине».
На встрече, в которой приняла участие исполняющая обязанности министра здравоохранения НКР Карине Атаян, были обсуждены различные вопросы, касающиеся сферы здравоохранения.
Глава государства отметил важность подобных встреч и обсуждений, подчеркнув их востребованность с точки зрения развития медицины и применения международного передового опыта в республике.