Հերմինե Նաղդալյանին ու նրա  ամուսնուն պատկանող երկու ընկերություն հայտնվել է ֆինանսների և տրանսպորտի նախարարությունների սև ցուցակում. «Ժողովուրդ»
19/09/2017 10:16
Հերմինե Նաղդալյանին ու նրա ամուսնուն պատկանող երկու ընկերություն հայտնվել է ֆինանսների և տրանսպորտի նախարարությունների սև ցուցակում. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ը գրում  է. ««Սիսիան Բուստ» և «Սիսիան ճանշին» ընկերությունները հայտնվել են և ֆինանսների, և տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունների «սև ցուցակում»։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ ՖՆ-ն դիմել է գնումների բողոքարկման խորհուրդ և պահանջել նշված ընկերությունների ներառել գնումների մասնակցելու իրավունք չունեցող մասնակիցների «սև ցուցակում»։ Իսկ ահա տրանսպորտի նախարարությունը միակողմանի լուծել է այս ընկերությունների հետ կնքված պայմանագիրը։
Թերթը հիշեցնում է, որ նախկինում այս ընկերությունների սեփականատերերն էին ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Հերմինե Նաղդալյանն ու ամուսինը՝ ՀՀ կառավարության գործերի կառավարիչ Բեգլարյանը։

«Жоховурд»: Принадлежащие Эрмине Нагдалян и ее супругу две компании оказались в черном списке Минфина и Минтранса
Газета «Жоховурд» пишет, что компании «Сисиан БУСТ» и «Сисиани чаншин» оказались в «черном списке» министерства транспорта, связей и информационных технологий Армении.
По сведениям издания, Минфин обратился в Совет по обжалованию закупок и потребовал включить указанные компании в «черный список» участников, не имеющих право на участие в закупках. А министерство транспорта в одностороннем порядке расторгло заключенные с этими компаниями договора.
Газета напоминает о том, что в прошлом собственниками этих компаний были депутат парламента от Республиканской партии Армении Эрмине Нагдалян и ее супруг – управляющий делами правительства Армении Давид Бегларян.