Հիլարի Քլինթոնը չի բացառում համընդհանուր ընտրությունների արդյունքները վիճարկելու հնարավորությունը
ԱՄՆ-ի նախկին պետքարուղար Հիլարի Քլինթոնը չի բացառում անցյալ տարվա համընդհանուր ընտրությունների արդյունքները վիճարկելու հնարավորությունը: Այս մասին նա հայտարարել է ԱՄՆ-ի Ազգային հանրային ռադիոյի եթերում, հայտնում է ТАСС-ը:
«Ես չգիտեմ՝ կա արդյոք այդպես վարվելու սահմանադրական օրինաչափ ուղի», - ասել է դեմոկրատ Քլինթոնը, որն ընտրություններում պարտվեց հանրապետական Դոնալդ Թրամփին՝ պատասխանելով համապատասխան հարցին:
Հաղորդավար Թերի Քրոսը կրկին տվել է այդ հարցը՝ վերաձևակերպելով այն և ներկայացնելով հիպոթետիկ իրադրություն, երբ պարզվում է, որ ԱՄՆ-ի նախընտրական արշավի ընթացքին Մոսկվային վերագրվող միջամտությունն շատ ավելի խորն է եղել, քան համարվում է:
«Ո՛չ, ես չէի բացառի (քվեարկության արդյունքները վիճարկելու հնարավորությունը)», - պատասխանել է Քլինթոնը:

Хиллари Клинтон не исключает возможность оспорить результаты всеобщих выборов
Экс-госсекретарь США Хиллари Клинтон не исключает возможность оспорить результаты прошлогодних всеобщих выборов. Об этом она заявила в понедельник в эфире Национального общественного радио США.
«Я не знаю, есть ли правомерный конституционный путь поступить так», - сказала демократ Клинтон, проигравшая на выборах республиканцу Дональду Трампу, отвечая на соответствующий вопрос.
Ведущий Терри Кросс повторно задал этот вопрос, переформулировав его с учетом гипотетической ситуации, заключающейся в том, что приписываемое Москве вмешательство в ход предвыборной кампании в США окажется более глубоким, чем считается.