«Վանաձոր-Քիմպրոմ»-ի աշխատակիցներն նստացույցի կանեն. «Փաստ»
«Վանաձոր-Քիմպրոմ»-ի ջերմաէլեկտրակայանի նախկին աշխատակիցները պատրաստվում են անժամկետ նստացույց անել: «Փաստ»–ի աղբյուրը հայտնել է, որ աշխատակիցներն այնքան ժամանակ ցույց կանեն, մինչև խնդիրը վերջնականապես լուծում չստանա և իրենք չստանան իրենց աշխատավարձերը:
Թերթը նշել է, որ «Վանաձոր–Քիմպրոմ»–ի ջերմաէլեկտրակայանի աշխատակիցները շուրջ 6 տարի է պայքարում են իրենց 2011–2012 թվականների մի քանի ամսվա աշխատավարձը ստանալու համար: Արդյունքի, սակայն, չեն հասնում: Նրանք փորձում են իշխանությունների ուշադրությունն իրենց վրա հրավիրել:
«Մենք պետք է պայքարենք մինչև վերջ, որովհետև սա մեր քրտինքի արդյունքն ա, մեզ կոպեկ չեն տալիս», - ասել է աշխատակիցներից մեկը:

«Паст»: Сотрудники завода «Ванадзор-Химпром» проведут бессрочную акцию протеста
Бывшие сотрудники Ванадзорской ТЭС, входящей в состав завода «Ванадзор-Химпром», собираются провести бессрочную акцию протеста, пишет газета «Паст».
Как сообщают источники издания, сотрудники будут проводить акцию так долго, пока проблема не будет решена окончательно и они не получат свою зарплату.
Газета отмечает, что сотрудники Ванадзорской ТЭС уже около 6 лет ведут борьбу, чтобы получить задолженность по зарплате за несколько месяцев в 2011-2012гг. Однако результата не достигают. Они пытаются привлечь к этой проблеме внимание властей.
«Мы должны бороться до конца, поскольку заработали эти деньги нашим потом, а нам не платят ни копейки», - заявил один из сотрудников.