Բոլորիս երազանքն է ստեղծել արդար ու անվտանգ պետություն. Արա Բաբլոյան
Հայաստանն իր հնարավորությունների սահմաններում օգնել ու օգնելու է Սփյուռքի մեր հայրենակիցներին, «Հայաստան-Սփյուռք» համաժողովին ասաց ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը:
«Բոլորիս երազանքն է ստեղծել արդար ու անվտանգ պետություն, մենք կառուցում ենք նոր Հայաստան՝ նոր հեռանկարով ու նոր հնարավորություններով», - ասաց ԱԺ նախագահը:
ԱԺ նախագահը վստահեցրեց՝ Հայաստանի Ազգային ժողովի դռները բաց են բոլոր այն կառույցների, բոլոր այն կազմակերպություների ողջամիտ առաջարկությունների համար, որոնք կարող են օգտակար լինել մեր երկրին ու աշխարահասփյուռք մեր ժողովդրին:
«Սահամանադրական փոփոխությունների արդյունքում ԱԺ դերը առանցքային է դարձել, խորհրդարանական կառավարման համակարգը լիարժեք իրողություն կդառնա գալիք տարի, երբ ուժի մեջ կմտնեն Սահմանադրության բոլոր դրույթները», - ասաց ԱԺ նախագահը:
Արա Բաբլոյանը նշեց, որ օրենսդիրների ջանքերը պետք է միտված լինեն մարդու իրավուքնների պաշտպանվածության աստիճանի բարձրացմանը, օրենքի և իրավունքի գերակայության առավել ամրապնդմանը:

Ара Баблоян: Мы все мечтаем создать справедливую и безопасную Армению
Армения в рамках возможностей помогала, и будет помогать своим соотечественникам Диаспоры, заявил на Шестом всеармянском форуме «Армения-Диаспора» председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян.
«Мы все мечтаем создать справедливую и безопасную Армению, мы строим новую Армению – с новой перспективой и новыми возможностями», - сказал Ара Баблоян.
Спикер парламента заверил, что двери Национального Собрания Армении открыты перед всеми теми структурами, всеми разумными предложениями тех организаций, которые могут быль полезными стране и армянству во всем мире.
«В результате конституционных изменений роль парламента стала ключевой, система парламентского правления станет полноценной реальностью в будущем году, когда вступят в силу все положения Конституции РА», - заявил Ара Баблоян.
Он отметил, что деятельность членов законодательного органа должна быть направлена на повышение уровня защиты прав человека, максимальное укрепление верховенства закона и права.