ՀՀ ԱԳՆ-ն հաստատում է Նալբանդյանի և Մամեդյարովի հանդիպումը
Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում Նյու Յորք ժամանած արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը շարունակելու է մասնակցությունը ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 72-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին։
Նյու Յորքում նախատեսված են Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի հանդիպումները մի շարք երկրների արտգործնախարարների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ։
Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու Յորքում կհանդիպի նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին։ Նախատեսված է Հայաստանի ԱԳ նախարարի հանդիպումը Արդբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ։
Ավելի վաղ Aysor.am-ը, հղում անելով իր աղբյուրներին, գրել էր՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Էլմար Մամեդյարովը, հնարավոր է, հանդիպեն սեպտեմբերի 23-ին:

МИД Армении подтверждает встречу Налбандяна и Мамедъярова
Прибывший 19 сентября в составе возглавляемой президентом Армении Сержем Саргсяном делегации в Нью-Йорк министр иностранных дел Эдвард Налбандян продолжит участие в работе 72-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в Нью-Йорке запланированы встречи главы армянского внешнеполитического ведомства с главами МИД ряда стран и руководителями международных организаций.
Эдвард Налбандян в Нью-Йорке проведет также встречу с сопредседателями Минской группы ОБСЕ. Запланирована встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедъярова.
Ранее Aysor.am со ссылкой на свои источники писал, что встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана, Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедъярова, возможно, состоится 23-го сентября.