Հայ-թուրքական սահմանը թուրք հովիվ է հատել
Արտաշատի սահմանապահ ջոկատի տեղամասում՝ Եղեգնավան բնակավայրի շրջանում, ռուս սահմանապահները ձերբակալել են անհայտ անձի, որը ապօրինի հատել է հայ–թուրքական պետական սահմանը, տեղեկացնում են Հայաստանում ՌԴ ԱԴԾ Սահմանապահ վարչության մամուլի ծառայությունից:
Ըստ աղբյուրի՝ իրավախախտներին հայտնաբերելու նոր համակարգի շնորհիվ, հաջողվել է մի քանի րոպեի ընթացքում ձերբակալել հանցագործին: Նշվում է, որ իրավախախտը ծնվել է 1972-ին, Թուրքիայի Հանրապետության քաղաքացի է։
Նա պատմել է, որ հովիվ է, աշխատում է Իգդիրի նահանգի Արալըքի գավառի Գյոդաքլը բնակավայրում, և պետական սահմանը հատել է հոտից հետ մնացած խոշոր եղջերավոր անասուններին որոնելու համար։

Турецкий пастух задержан при пересечении армяно-турецкой границы
Российские пограничники задержали на участке Арташатского пограничного отряда, в районе населенного пункта Ехегнаван, неизвестного, который незаконно пересек армяно-турецкую государственную границу, сообщает пресс-службе Пограничного управления ФСБ РФ в Армении.
Согласно источнику, благодаря новой системе обнаружения нарушителей, пограничный наряд в течение нескольких минут задержал злоумышленника. Отмечается, что нарушитель – гражданин Турции 1972 года рождения.
Он рассказал, что работает пастухом и живет в населенном пункте Гедаклы Аралыкского уезда Игдырской губернии, нарушил государственную границу для поиска крупного рогатого скота, отбившегося от стада.