Google-ը 1.1 մլրդ դոլարով գնել է HTC-ի բջջային ստորաբաժանումը
Google կորպորացիան հաստատել է HTC-ի՝ սմարթֆոնների մշակման համար պատասխանատու ստորաբաժանումը ձեռք բերելու իր մտադրությունը։ 1.1 մլրդ դոլար արժողությամբ համագործակցության համաձայնագիրը ստորագրվել է հինգշաբթի,  հայտնում է Lenta.ru-ն՝ հղում անելով The New York Times-ին։
Համաձայն պայմանագրի՝ HTC-ի մասնագետների թիմն անցում կկատարի Google։ Ընկերությունը կստանա նաև HTC-ի մտավոր սեփականության օգտագործման ոչ բացառիկ իրավունքները։
Google ընկերություն կանցնեն մոտ 2 հազար աշխատողներ, նրանցից շատերն արդեն աշխատել են որոնողական հսկայի հետ Pixel սմարթֆոնի ստեղծման ժամանակ։

Google купила мобильное подразделение HTC за 1,1 миллиарда долларов
Корпорация Google подтвердила свои намерения приобрести часть HTC, ответственную за разработку смартфонов. Соглашение по сотрудничеству на 1,1 миллиарда долларов подписали в четверг, 21 сентября, сообщает Lenta.ru  со ссылкой на The New York Times.
Согласно договору, команда специалистов из HTC, которая работала над смартфонами, перейдет в Google. Также компания получит неисключительные права на использование интеллектуальной собственности HTC.
По оценкам, в Google перейдет около двух тысяч человек, многие из них уже работали с поисковым гигантом при создании смартфона Pixel.