Նախագահն ընդունել է Գարո Փայլանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Թուրքիայի խորհրդարանի պատգամավոր Գարո Փայլանին, ով Երևան է ժամանել Հայաստան-Սփյուռք համահայկական 6-րդ համաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Հանրապետության նախագահը ողջունել է հայազգի պատգամավորին, կարևորել համահայկական օրակարգի խնդիրների քննարկմանը նվիրված համաժողովին նրա մասնակցությունը և այդ խնդիրների լուծմանն իր նպաստը բերելու պատրաստակամությունը:
Գարո Փայլանը Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել է Թուրքիայի հայ համայնքի ներկայիս վիճակը, Հանրապետության նախագահի հետ զրուցել համայնքային կյանքին առնչվող հարցերի շուրջ, որոնց հայազգի պատգամավորն անդրադառնում է նաև Թուրքիայի խորհրդարանում:

Президент Армении принял депутата парламента Турции Каро Пайлана
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня депутата парламента Турции Каро Пайляна, прибывшего в Ереван для участия в Шестой всеармянской конференции Армения-Диаспора.
Как сообщает пресс-служба президента, С.Саргсян приветствовал депутата-армянина, отметив важность его участия в посвященной обсуждению вопросов всеармянской повестки конференции и его готовности внести свой вклад в решение данных вопросов.
Каро Пайлян представил Сержу Саргсяну нынешнее положение армянской общины Турции, побеседовал с главой армянского государства вокруг касающихся общинной жизни вопросов, к которым депутат обращается и в парламенте Турции.