Արմեն Աշոտյան. Բաքվում մենք մեր տունն ունեինք
Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը շնորհակալություն հայտնեց Բաքվում համաժողովին մասնակցելու հրավերի համար:
Ինչպես հայտնում  է «Интерфакс-Азербайджан»-ը, Ա.Աշոտյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ առաջին անգամ չէ Բաքվում:
«Վերջին անգամ ես Բաքվում էի 1988 թվականի հունվարին, երբ 13 տարեկան էի: Դա ղարաբաղյան հակամարտության սկսվելուց մեկ ամիս առաջ էր: Իմ մայրը ծնունդով Բաքվից է: Ես մի փոքր ծանոթ եմ քաղաքին», - ասել է Ա.Աշոտյանը:

Армен Ашотян: В Баку у нас был свой дом
Глава делегации парламента Армении в ПА «Евронест», председатель постоянной парламентской комиссии по внешним отношениям Армен Ашотян выразил благодарность за приглашение принять участие в форуме в Баку.
Как сообщает «Интерфакс-Азербайджан», А.Ашотян на брифинге для журналистов сообщил, что не впервые приезжает в Баку.
«В последний раз я был в Баку в январе 1988 года в 13-летнем возрасте. Это было за месяц до начала карабахского конфликта. Моя мама родом из Баку. Я немного знаком с городом», - сказал А.Ашотян.