Ավստրալիան երկարաձգել է Ռուսաստանի դեմ տնտեսական պատժամիջոցները
Ավստրալիայի կառավարությունը որոշել է երկարաձգել Ռուսաստանի դեմ տնտեսական պատժամիջոցները, քանի դեռ այդ երկրի քաղաքականությունը սպառնում է Ուկրաինայի ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը, հայտնում է ТАСС–ը՝ հղում անելով Ավստրալիայի ԱԳՆ–ին։
Այս կապակցությամբ որևէ հրապարակային հայտարարություն Ավստրալիայի պաշտոնական դեմքերը չեն արել։ Նշենք, որ Ավստրալիայի կառավարությունը Ռուսաստանի քաղաքացիների և ընկերությունների դեմ պատժամիջոցներ էր սահմանել 2014 թվականի հունիսին, իսկ սեպտեմբերին այդ ցուցակը ընդլայնվել էր։ Այդ ցուցակում այս պահին կա 156 ֆիզիկական անձ և 48 ընկերություն։

Австралия продлила экономические санкции против России
Правительство Австралии приняло решение продлить действие экономических санкций в отношении России, политика которой, по его мнению, угрожает суверенитету и территориальной целостности Украины, сообщает ТАСС со ссылкой на МИД Австралии.
Никаких публичных заявлений на этот счет австралийские официальные лица не делали. Правительство Австралии ввело санкции против граждан и компаний России и Украины в июне 2014 года, а в сентябре того же года расширило санкционный список. Согласно размещенной на сайте МИД информации, 1 сентября нынешнего года санкционный список был вновь расширен и теперь в нем числятся в общей сложности 156 физических лиц и 48 компаний.