Չի բացառվում իսրայելական ավիաընկերությունների մուտքը հայկական շուկա. Սերգեյ Ավետիսյան
2017-ի 8 ամսվա ընթացքում ուղևորահոսքի աճը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ կազմել է 25,5 տոկոս, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանը։
«Թռիչք-վայրէջքների ավելացումը կազմել է 22 տոկոս, 1 մլն 660 հազար մարդ է տեղափոխվել երկու օդանավականներում», - ասաց Սերգեյ Ավետիսյանը՝ նշելով, որ չվերթներն իրականացվում են թվով 26 ավիաընկերության կողմից։
«Չենք բացառում նաև իսրայելական ավիաընկերությունների մուտքը հայակական շուկա», - տեղեկացրեց Սերգեյ Ավետիսյանը։
Անդրադառնալով Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանի աշխատանքներին՝ Սերգեյ Ավետիսյանն ասաց, որ այսօրվա դրությամբ ամսական կտրվածքով շուրջ 12 հազարի է հասնում ուղևորահոսքը։
«Տարվա սկզբից առ այսօր Գյումրու օդանավակայանը սպասարկել է շուրջ 56 հազար ուղևորի։ Օդանավակայանի վերաբերյալ հետաքրքրությունն օր օրի ավելանում է թե՛ արդեն այստեղ ներկայացված ավիաընկերույթունների կողմից, թե՛ նոր ավիաընկերությունների կողմից», - նշեց ՔԱԳՎ պետը։

Сергей Аветисян: Мы не исключаем вхождения израильских авиакомпаний на армянский рынок
За 8 месяцев 2017 года рост пассажироперевозок по сравнению с аналогичным периодом прошлого года составил 25,5 %процентов, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами начальник Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении Сергей Аветисян.
«Увеличение взлет-посадок составило 22%, через два аэропорта перевезены 1 млн. 660 тысяч человек», - сказал Сергей Аветисян, отметив, что полеты совершаются 26 авиакомпаниями.
«Мы не исключаем также вступление израильских авиакомпаний на армянский рынок», - сообщил он.
Касаясь работы аэропорта Гюмри «Ширак», Сергей Аветисян заявил, что на сегодняшний день пассажиропоток достигает в месячном разрезе около 12 тысяч.
«С начала года по сей день международный аэропорт «Ширак» обслужил около 56 тысяч пассажиров. Интерес к аэропорту растет с каждым днем как со стороны представленных здесь авиакомпаний, так и со стороны новых авиакомпаний», - отметил начальник ГУГА.