Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 4000 կրակոց. Արցախի ՊՆ
Սեպտեմբերի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 4000 կրակոց, տեղեկացնում են Արցախի պաշտպանության նախարարությունից:
Ըստ աղբյուրի, բացի հրաձգային զինատեսակներից, առաջնային գծի հարավարևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են առաջնագծում պահպանել թելադրողի իրենց դերը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար», -նշված է Արցախի ՊՆ լրատվական ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Минобороны Арцаха: Противник произвел в направлении армянских позиций свыше 4000 выстрелов
В период с 17 по 23 сентября ВС Азербайджана продолжали нарушать режим прекращения огня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил из стрелкового оружия различного калибра, произведя в направлении армянских позиций свыше 4000 выстрелов, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
Согласно источнику, на юго-западном участке передовой ВС Азербайджана помимо стрелковых видов вооружения применили также автоматические станковые гранатомёты.
«Передовые подразделения Армии обороны Арцаха по-прежнему продолжают сохранять на передовой позиции диктующей стороны и предпринимают необходимые шаги для организации надежной защиты боевых постов», - говорится в сообщении пресс-службы Минобороны Арцаха.