Կայացել է «Թվային Հայաստան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել «Թվային Հայաստան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդրանիկ նիստը:
Խորհուրդը քննարկել և հաստատել է հիմնադրամի 2017 թվականի գործունեության ծրագիրը:
Զեկուցվել է, որ այն միտված է աջակցելու «Հայաստանի թվային օրակարգ» երկարաժամկետ ռազմավարական փաստաթղթի մշակմանը, դրա իրականացման գործընթացի համակարգմանը, այդ գործընթացում ներգրավված աշխատանքային ռեսուրսների պլանավորմանն ու բյուջետավորմանը, ինչպես նաև փաստաթղթից բխող՝ 2018-2020 թվականների թվայնացման ճանապարհային քարտեզի և համապատասխան գործողությունների պլանի մշակմանը:
Խորհուրդը հաստատել է նաև հիմնադրամի վարչակազմակերպական կառուցվածքը, հաստիքացուցակը և 2017 թվականի բյուջեն:

В правительстве состоялось заседание попечительского совета Фонда «Цифровая Армения»
Сегодня под председательством премьер-министра Армении Карена Карапетяна состоялось первое заседание попечительского совета Фонда «Цифровая Армения».
Совет обсудил и утвердил программу деятельности фонда на 2017 год.
Было доложено, что программа направлена на оказание содействия разработке долгосрочного стратегического документа «Цифровая повестка Армении», координацию процесса его реализации, планирование и бюджетирование вовлеченных в этот процесс трудовых ресурсов, а также разработку дорожной карты оцифрования и плана соответствующих действий на 2018-2020гг.
Совет утвердил также административно-организационную структуру, штатное расписание и бюджет на 2017 год.