Թրամփն արգելել է ԿԺԴՀ-ի և Վենեսուելայի քաղաքացիների մուտքն ԱՄՆ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրամանագիր է ստորագրել, որով խստացրել է մի շարք երկրների քաղաքացիների մուտքն ԱՄՆ, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով Սպիտակ Տան հաղորդագրությանը:
Նոր փաստաթղթում, որն ուժի մեջ է մտնում հոկտեմբերի 18-ից, ներառվել են Իրանի, Լիբիայի, Սոմալիի, Սիրիայի, Եմենի, նաև Չադի, Հյուսիսային Կորեայի և Վենեսուելայի քաղաքացիները, իսկ Սուդանը ցուցակից հանվել է:
Միևնույն ժամանակ նշվում է, որ հրամանագիրը վավերականության ժամկետ չունի:
«Որպես նախագահ՝ ես պետք է ապահովեմ անվտանգությունն ու հետևեմ ԱՄՆ-ի և ժողովրդի  հետաքրքրություններին», —  որոշումը մեկնաբանել է Թրամփը:

Трамп запретил гражданам КНДР и Венесуэлы въезд в США
Президент США Дональд Трамп подписал указ, согласно которому ужесточаются условия въезда на территорию США гражданам некоторых стран. Об этом сообщается в прокламации, опубликованной на сайте Белого дома, передает Gazeta.ru.
В новом документе, который вступает в силу 18 октября, фигурируют такие страны, как Иран, Ливия, Сомали, Сирия, Йемен, а также Чад, Северная Корея и Венесуэла. Судан в новый список не включен.
При этом отмечается, что у данного указа нет срока действия.
«Как президент я должен обеспечивать безопасность и соблюдать интересы США и народа», — прокомментировал Трамп введение новых мер.