ԱՆ-ն նախարարին պատկանող «ԻնգոԱրմենիա»-ի հետ կնքել է սոցփաթեթի առողջության ապահովագրության պայմանագիր. «Ժամանակ»
04/10/2017 09:20
«Ժամանակ»-ում կարդում ենք. «Ինչպես հայտնի է, հոկտեմբերի 1-ից ուժի մեջ է մտել սոցփաթեթի շահառուների բժշկական օգնության և սպասարկման նոր կարգը։ Այդ նպատակով առողջապահության նախարարությունը սոցիալական փաթեթի շահառուների համար ձեռք է բերել առողջապահության ապահովագրության պայմանագրեր։
Թեև ԱՆ-ից տեղեկացրել են, որ ապահովագրության պայմանագրեր կնքվել են ՀՀ-ում գործող առողջության ապահովագրության մատուցող բոլոր ընկերությունների հետ, սակայն այս օրերին սոցփաթեթի շահառուներից շատերը էլեկտրոնային փոստով ծանուցումներ են ստանում, որ նախարարությունը իրենց համար առողջության ապահովագրության պայմանագիր է ձեռք բերել «ԻնգոԱրմենիա» ապահովագրական ընկերությունից։
Ինչպես հայտնի է, «Ինգո Արմենիա»-ն պատկանում է առողջապահության նախարար Լևոն Ալթունյանին։ Նա մինչև նախարար նշանակվելը «ԻնգոԱրմենիա»-ի ղեկավարն էր»։

«Жаманак»: Минздрав заключил договор страхования здоровья в рамках соцпакета с принадлежащей Алтуняну компанией «ИНГО АРМЕНИЯ»
04/10/2017 11:49
Как известно, с 1-го октября вступил в силу новый порядок предоставления медицинской помощи бенефициариям социального пакета, пишет газета «Жаманак». С этой целью министерство здравоохранения заключило договора медицинского страхования для бенефициариев социального пакета.
Хотя Минздрав сообщил, что договора страхования заключены со всеми действующими в Армении компаниями, предоставляющими услуги по страхованию здоровья, однако в эти дни многие бенефициарии социального пакета были по электронной почте уведомлены о том, что министерство заключило для них договор страхования здоровья со страховой компанией «ИНГО АРМЕНИЯ».
Как известно, компания «ИНГО АРМЕНИЯ» принадлежит министру здравоохранения Армении Левону Алтуняну. Он руководил компанией до назначения министром.