Էդվարդ Նալբանդյանը Թորբյորն Յագլանդի հետ քննարկել է Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի ներգրավվածությունը
Հոկտեմբերի 4-ին աշխատանքային այցելությամբ Ստրասբուրգում գտնվող արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդին, տեղեկացնում են ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի ներգրավվածության, ՀՀ - ԵԽ գործողությունների 2015-2018թթ. ծրագրի իրականացման շուրջ։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներին։ Այս համատեքստում Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին ԵԽ կողմից ցուցաբերվող շարունակական խորհրդատվական աջակցության համար։
Հայաստանի արտգործնախարարն ու Եվրախորհրդի գլխավոր քարտուղարը մտքեր են փոխանակել մի շարք հրատապ միջազգային խնդիրների շուրջ։

Эдвард Налбандян и Турбьёрн Ягланд обсудили вовлеченность Армении в деятельность Совета Европы
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян в рамках рабочего визита в Страсбург встретился с генеральным секретарем Совета Европы Турбьёрном Ягландом, сообщает пресс-служба МИД Армении.
На встрече состоялся обмен мнениями вокруг вовлеченности Армении в деятельность Совета Европы, реализации программы действий Армения – СЕ на 2015-2018 гг.
Собеседники обратились также к проводимым в Армении реформам. В этом контексте Эдвард Налбандян поблагодарил за последовательно оказываемое Армении Советом Европы консультативное содействие.
Глава МИД Армении и генеральный секретарь Совета Европы обменялись мнениями также по ряду актуальных международных вопросов.