Պատգամավորները տեղյակ չեն, որ Հայաստանում առաջնային ապրանքները թանկացել են (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովում այսօր լրագրողների փոքրիկ հարցախույզը ցույց տվեց, որ այս կամ այն կերպ գործարարությամբ զբաղվող պատգամավորները տեղյակ չեն Հայաստանում վերջին շրջանում գրանցված թանկացումների մասին։
ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Բեգլարյանը լրագրողների հարցին, թե ինչպե՞ս է գնահատում Հայաստանում վերջին շրջանում զգալի թանկացումները, չպատասխանեց՝ ասելով, որ տեղյակ չի թանկացումների մասին։ Հարցին, թե ինչո՞ւ տեղյակ չէ, նա պատասխանեց. «Իմ հետ գործ չունեք, հետո՝ խնդրեմ»։
Հակոբ Բեգլարյանը, հիշեցնենք, Տրանսպորտի և կապի նախկին նախարար, գործարար Գագիկ Բեգլարյանի եղբայրն է։
Թանկացումների մասին ասաց, որ տեղյակ չէ նաև ԱԺ Հանրապետական խմբակցության անդամб Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի աներորդի Ռոբերտ Սարգսյանը։ «Տեղյակ չեմ», - ասաց նա ու անմիջապես մտավ Բեգլարյանի աշխատասենյակ։
ԱԺ Հանրապետական խմբակցության մեկ այլ պատգամավոր Ալիկ Սարգսյանը լրագրողներին ասաց, որ տեղյակ չէ թանկացումներից, քանի որ «այս երկու օրն է» վերադարձել Հայաստան, իսկ կինն էլ չի հասցրել զեկուցել թանկացումների մասին։
«Միգուցե թանկացում չկա կամ կես դրամ թանկացել ա ...», - նկատեց Սարգսյանը, սակայն լրագրողները տեղեկացրին, որ թանկացումը եղել է 40 տոկոսով, ինչին Սարգսյանն արձագանքեց. «Կներեք, տեղյակ չեմ, թույլ տվեք խնդրին ծանոթանամ, նոր ասեմ։ Անհրաժեշտ հետևություններ կանենք»։
Հարցին, թե սոցիալական բունտ չի՞ հասունանա թանկացումների հետևանքով, Սարգսյանը պատասխանեց, որ ինքն այդ կարծիքին չէ։

Депутаты парламента Армении не знают о росте цен на продукты первой необходимости
Проведенный сегодня журналистами опрос в Национальном Собрании Армении показал, что занимающиеся тем или иным бизнесом депутаты совершенно не в курсе зафиксированного в последнее время роста цен на продовольственном рынке республики.
Депутат от фракции Республиканской партии Армении (РПА) Акоп Бегларян на вопрос журналистов о том, как оценивает наблюдающийся в Армении ощутимый рост цен на продукты первой необходимости, не ответил, заявив, что не в курсе этого: На вопрос, а почему не в курсе, депутат ответил: «Оставьте меня в покое, пожалуйста, потом».
Напомним, Акоп Бегларян брат бывшего министра транспорта и связи, бизнесмена Гагика Бегларяна.
О росте цен в Армении не знал также член парламентской фракции РПА, шурин мэра Еревана Тарона Маргарна – Роберт Саркисян. «Я не в курсе», - сказал он и сразу вошел в кабинет Бегларяна.
Другой депутат от парламентской фракции РПА Алик Саркисян заявил журналистам, что не знает о росте цен, поскольку вернулся в Армению всего два дня назад, и жена пока не успела «доложить» ему о последних подорожаниях.
«Может, подорожания нет или цены повысились на пол драма…», - отметил Саркисян.
Однако журналисты сообщили, что зафиксирован 40% рост цен, на что Алик Саркисян отреагировал: «Извините, но я не в курсе, позвольте, ознакомлюсь с сутью вопроса, потом скажу. Необходимые выводы будут сделаны».
На вопрос, может ли в результате повышения цен в стране назреть социальный бунт, Алик Саркисян ответил, что не придерживается подобного мнения.