Աշոտ Ղուլյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ Միչիգան նահանգի Սենատին՝ ԱՀ անկախությունը ճանաչող բանաձևի նախաձեռնման կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 4-ին շնորհակալական նամակ է ուղարկել ԱՄՆ Միչիգան նահանգի սենատոր Դավիդ Կնեզեկին՝ սեպտեմբերի 28-ին Սենատում Արցախի անկախությունը ճանաչող թիվ 99 բանաձևի նախաձեռնման կապակցությամբ, տեղեկացնում է ԱՀ մամուլի ծառայությունը:
«Միչիգանի Սենատի կողմից ազատ ու անկախ Արցախի Հանրապետությունը ճանաչող բանաձևի ընդունումը կարևոր քայլ է մեր երիտասարդ ժողովրդավարության հանդեպ միջազգային աջակցության առումով: Համոզված եմ, որ Արցախի Հանրապետության ճանաչումը և նրա միջազգային ներգրավվածությունը լրացուցիչ խթան կհանդիսանան Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման ու վերջնական խաղաղության հաստատման համար», - ասված է նամակում:
Արցախի խորհրդարանի նախագահը շնորհակալական նամակ է ուղարկել նաև Միչիգանի Հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Լարա Ներսիսյանին՝ ԱՀ անկախությունը սատարող բանաձևի ընդունման գործում ունեցած ավանդի համար:

Ашот Гулян выразил благодарность Сенату штата Мичиган в связи с инициированием резолюции о признании независимости Арцаха
Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 4-го октября направил благодарственное письмо сенатору американского штата Мичиган Дэвиду Кнезеку в связи с инициированием 28-го сентября в Сенате резолюции №99 о признании независимости Арцаха, сообщает пресс-служба парламента Арцаха.
«Принятие Сенатом Мичигана резолюции о признании свободной и независимой Республики Арцах – важный шаг в плане международного содействия нашей молодой демократии. Уверен, что признание Республики Арцах и ее международная вовлеченность станут дополнительным стимулом для обеспечения безопасности и установления окончательного мира в регионе», - отмечается в письме.
Председатель парламента Арцаха направил благодарственное письмо также руководителю комитета Ай Дата Мичигана Ларе Нерсисян за вклад в принятие резолюции в поддержку независимости Республики Арцах.