Գեղամյանը բռունցքներով հարձակվեց ինձ վրա. Նիկոլ Փաշինյան
ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Արտաշես Գեղամյանը հարձակվել է իր վրա։
«Հենց նոր ԱԺ միջանցքում Ա. Գեղամյանը բռունցքներով հարձակվեց ինձ վրա։ Հաջողությամբ պաշտպանվեցի։ Մի երկու անգամ էլ կոշիկներս փայլեցրի իրենով։) Ներողություն եմ խնդրում հանրությունից, որ ստիպված եմ աշխատել այս պայմաններում։)», - գրել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Միջադեպից րոպեներ առաջ պատգամավորները բանավիճել էին նաև ԱԺ նիստերի դահլիճում, երբ Փաշինյանը հիշել է երեկ ԱԺ նիստում Արտաշես Գեղամյանի հայտարարությունը, ինչը սակայն, դուր չի եկել Գեղամյանին, և նա տեղից սկսել է դժգոհ բացականչություններ արել։
Ն. Փաշինյանն էլ շարունակել է ասելիքը՝ դիմելով Ա. Գեղամյանին. «Դուք խոսեք լենինիզմի, մարքսիզմի մասին, Մուշի, Արդահանի հետ ի՞նչ գործ ունեք։ Մենք ասում ենք, որ բոլորը նույնն են, ոչ թուրքերն են փոխվել, ոչ ռուսները, ոչ էլ ամերիկացիք։ Պատմության դասեր եք տալիս ստեղ, գնացեք պատմություն ինքներդ սովորեք»։

Никол Пашинян: Гегамян набросился на меня с кулаками
Руководитель парламентской фракции «Елк» Никол Пашинян написал на своей странице в Facebook, что депутат от фракции Республиканской партии Армении (РПА) Арташес Гегамян напал на него.
«Только что в коридоре НС А.Гегамян набросился на меня с кулаками. Успешно защитился», - написал Пашинян, добавив: «Прошу прощения у общественности, что вынужден работать в подобных условиях».
За несколько минут до инцидента между депутатами произошла перепалка в зале заседаний парламента, когда Пашинян напомнил о заявлении Гегамяна на вчерашнем заседании, что не понравилось депутату и он начал с места недовольные выкрики.
Никол Пашинян, однако, продолжал выступление, обращаясь к Гегамяну: «Вы говорите о ленинизме, марксизме. Какое вы имеете отношение к Мушу, Ардагану? Мы говорим, что все одинаковые: не изменились ни турки, ни русские, ни американцы. Даете здесь уроки истории, идите, сами учите историю».