ԻՊ-ն սպառնում է ահաբեկչական ակտեր իրականացել աշխարհի առաջնության ժամանակ
«Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչական խմբավորումը սպառնացել է ահաբեկչական ակտեր իրականացնել 2018 թվականին Ռուսաստանում կայանալիք աշխարհի առաջնության ժամանակ, փոխանցում է Gazeta.ru-ն։
Համացանցում հայտնված լուսանկար-կոլաժում պատկերված է աշխարհի առաջնության խորհրդանիշը, որի վրա ռուսերենով գրված է՝ «սպասեք մեզ»:
2016 թվականի նոյեմբերի 8-ին, ահաբեկչական գործողության սպառնալիքներ էին հնչել Ալբանիայի Շկոդեր քաղաքում նախատեսված աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Ալբանիա-Իսրայել հանդիպումից առաջ: Տեղի հատուկ ծառայությունները իսրայելցի գործընկերների հետ ձերբակալել էին 4 ահաբեկչի, իսկ մրցավեճը տեղափոխվել էր այլ քաղաք:

ИГ пригрозило терактами на ЧМ-2018 в России
Террористическая группировка «Исламское государство» (ИГ, запрещена в РФ) пригрозила терактами во время проведения чемпионата мира (ЧМ) по футболу-2018, который состоится в России. Об этом сообщает Gazeta.ru со ссылклй на The Daily Mail.
На пропагандистском плакате на фоне стадиона изображен боевик с автоматом в руках, а также стилизованная бомба. Кроме того, в коллаж вписан официальный символ проведения ЧМ. Надпись «Ждите нас» под картинкой выполнена на русском языке.
8 ноября 2016 года сообщалось, что из-за угрозы теракта на стадионе «Лоро Боричи» в албанском городе Шкодер отборочная игра ЧМ-2018 между сборными Албании и Израиля была перенесена в другой город.