Մանր ժուլիկություն է ՌԴ թիկունքում նրանից խոսելը. Էդմոն Մարուքյանը՝ Ադրբեջանի պատվիրակության մասին
Ադրբեջանական պատվիրակությունը փորձում է օգտագործել ՆԱՏՕ ԽՎ-ն որպես հակառուսական պլատֆորմ, լրագրողների հետ զրույցում ամփոփելով ՆԱՏՕ ԽՎ տարեկան նստաշրջանի աշխատանքներն` ասաց ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր, վեհաժողովում հայկական պատվիրակության անդամ Էդմոն Մարուքյանը։
«Ադրբեջանը փորձում է տանել հակառուսական գիծ ընդդեմ Հայաստանի, բայց դա մանր ժուլիկության է նման՝ ՌԴ թիկունքում, նրանց պատվիրակության բացակայության պարագայում, նման բաներ ասելը, իսկ հետո գնալ եղբայրական համաձայնագրեր կնքել նրանց հետ», - նշեց Էդմոն Մարուքյանը։
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանն էլ ընդգծեց, որ Ադրբեջանը փորձել է առաջ քաշել այն հարցը, թե ՌԴ-ն Հայաստանին արտոնյալ պայմաններով է զենք տրամադրում, մինչդեռ հայկական պատվիրակությունը հակադարձել է՝ պնդելով, որ Ադրբեջանը ՌԴ-ից և մի շարք այլ երկրներից հարձակվողական սպառազինություններ է ձեռք բերում։
«Նրանք նպատակ ունեին Արմտյան երկրների ներկայացուցիչների մոտ ցույց տալ,որ ՌԴ-ն կանգնած է Հայաստանի կողքին ու զինում է նրան», - նշեց Կորյուն Նահապետյանը։

Марукян: На заседании ПА НАТО Азербайджан занимался мелким жульничеством за спиной России
Азербайджанская делегация пыталась использовать площадку ПА НАТО в качестве антироссийской платформы, заявил член армянской делегации, представитель парламентской фракции «Елк» Эдмон Марукян.
«Азербайджан пытался провести антироссийскую линию против Армении, но это мелкое жульничество за спиной России в условиях отсутствия российской делегации на мероприятии», - сказал журналистам Э.Марукян.
В свою очередь глава армянской делегации, руководитель комиссии по вопросам обороны и безопасности Корюн Наапетян заявил, что Азербайджан пытался поднять тему поставок российского вооружения Армении по льготным ценам, в то время как армянская делегация заявила, что Азербайджан приобретает у России и ряда других стран наступательное вооружение.
«Азербайджан стремился показать европейским делегатам, что Россия вооружает Армению и выступает с ее позиций», - пояснил парламентарий.