Վրաստանում ՀՀ դեսպանի թեկնածու Ռուբեն Սադոյանն այցելել է Թբիլիսի. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ին հայտնի է դարձել, որ Վրաստանի ԱԳՆ-ի կողմից Կովկաս ինստիտուտի փոխտնօրեն Սերգեյ Մինասյանի ագրեմանի մերժումից հետո Հայաստանն այդ պաշտոնում առաջարկել է ՀՀ ԱԺ նախկին  պատգամավոր Ռուբեն Սադոյանին։
Թերթի տեղեկություններով՝ նախօրեին հենց այս առիթով Ռուբեն Սադոյանն այցելել է Վրաստանի մայրաքաղաք։
Ռուբեն Սադոյանը մտերիմ, ընկերական հարաբերությունների մեջ  է կապի և տրանսպորտի նախկին նախարար Գագիկ Բեգլարյանի  հետ, ով  ըստ ամենայնի, անմասն չէ Սադոյանին դեսպանի պաշտոնում առաջարկելու գործում։
Ռուբեն Սադոյանի եղբայրը՝ Արա Սադոյանը, Երևանի կենտրոն  համայնքի ղեկավարն է։ Ըստ ամենայնի, Ռուբեն Սադոյանի հարցում  Վրաստանի ԱԳՆ-ն ոչ մի առարկություն չի ունենա և կտա ագրեմանը (համաձայնությունը)։

«Жаманак»: Кандидат на должность посла Армении в Грузии Рубен Садоян посетил Тбилиси
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что после отказа МИД Грузии предоставить агреман заместителю директора Института Кавказа Сергею Минасяну, Армения предложила на должность посла в Грузии кандидатуру бывшего депутата парламента от РПА Рубена Садояна.
По сведениям издания, накануне Рубен Садоян по этому поводу совершил визит в столицу Грузии.
«Рубен Садоян находится в близких, дружеских отношениях с экс-министром транспорта и связи Гагиком Беглдаряном, который, по всей видимости, и сыграл роль в выдвижении кандидатуры Садояна на должность посла.
Брат Рубена Садояна – Ара Садоян – руководитель административного района Кентрон. Судя по всему, в вопросе Рубена Садояна МИД Грузии не будет иметь возражений и предоставит агреман (согласие на аккредитацию)», - пишет газета.