Բռնցքամարտի նախկին մասնագետը զլացել է իր մասնագիտական գիտելիքները պարոն Փաշինյանի նկատամամբ ցուցադրել. Գևորգ Պետրոսյան
18/10/2017 17:03
«Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը թեև ինքնանպատակ չի համարում էթիկայի հանձնաժողով ստեղծելու վերաբերյալ «Ելք» խմբակցության պահանջը, բայց մտավախություն ունի, որ ապացույցները բավարար չեն։
«Ներկայացված փաստաթղթակազմը, մանավանդ եթե վերլուծենք դեպքի վերաբերյալ մյուս կողմի հրապարակային ելութները, մեծ ցանկության դեպքում թույլ չի տա մեղավորի վերաբերյալ հետևություններ անել», - ասաց նա։
Պատգամավորն ընդգծեց, որ հանձնաժողով կարելի է չձաևավորել, ապացուցողական նյութի բարդության պատճառով հետագա աշխատաքնները կբարդանան, ապա ընդգծեց, որ դեռ 5 տարի համատեղ աշխատելու են և ճիշտ կլինի փոխզիջման գալ։
«Ելնելով հրապարակումներից՝ մի կողմը պատճառաբանում է, որ ինքը բռնցքամարտի նախկին մասնագետ է եղել և զլացել է իր մասնագիտական գիտելիքները պարոն Փաշինյանի նկատամամբ ցուցադրել և, քանի որ, ոչ մի իրեղեն ապացույց չկա, մենք ենթադրաբար չենք կարող մարդուն մեղադրել։ Փաշինայնն էլ ինչ-որ մաքրազարդողական գործողություններ է արել», - նկատեց պատգամավորը։

В представленных документах недостаточно доказательств – Геворг Петросян о создании комиссии по этике
18/10/2017 19:12
Депутат фракции «Блок Царукян» Геворг Петросян хотя и не считает требование фракции «Елк» о создании временной комиссии по этике самоцелью, однако обеспокоен тем, что доказательств недостаточно.
«Представленные документы, особенно если проанализировать публичные заявления другой стороны об инциденте, даже при большом желании не позволяют сделать вывод о том, кто виноват», - сказал он.
Депутат подчеркнул, что комиссию можно не формировать, поскольку из-за отсутствия доказательных материалов дальнейшие работы осложнятся. При этом он отметил, что предстоит пять лет совместной работы и будет правильнее пойти на компромисс.
«Исходя из публикаций, одна из сторон аргументирует тем, что занимался в прошлом боксом и не хотел использовать свои профессиональные навыки. Поскольку нет никаких вещественных доказательств, мы предположительно не можем обвинять человека. А Пашинян совершил какие-то "очистительные" действия», - отметил депутат.