Հանրահավաք Ռադայի դիմաց. Ուժայինները զանգվածաբար ստուգում են ակտիվիստների իրերն ու փաստաթղթերը
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի շենքի մոտ ազգային գվարդիայի ներկայացուցիչների և ոստիկանության ներկայացուցիչների թիվը հասնում է 3000-ի: Այս մասին ասվում է Կիևի Ազգային Ոստիկանության գլխավոր վարչության պետ Անդրեյ Կրիշչենկոյի հայտարարությունում, փոխանցում է NewsOne.ua-ն:
Նշվում է, որ ժամը 11-ի դրությամբ հասարակական կարգի կոպիտ խախտումներ չեն եղել:
«Քաղաքի կենտրոնում, Գրուշեվսկու փողոցի երթևեկելի հատվածում, ցուցարարները տեղադրել են իրենց վրանները, ինչը զգալիորեն բարդացրել է մայրաքաղաքի անցուդարձը», - ասել է նա:
Կրիշչենկոն դիմել է բոլոր քաղաքացիներին` խնդրելով ըմբռնումով մոտենալ ճանապարհային երթևեկության արգելափակմանը, նաև լրացուցիչ միջոցներին՝ կապված փաստաթղթերի ստուգման հետ:
Նրա խոսքերով` իրավական կարգուկանոնի պատշաճ իրականացման և ցանկացած խախտումների կանխարգելման համար խաղաղ գործողությունների մասնակիցները ստուգվում են զտման կետերում կամ ձեռքի մետաղական իրերի որոնման դետեկտորներով: Բացի այդ, ստուգվելու են որոշ քաղաքացիներ ինքնությունը հաստատող փաստաթղթերը:

Митинг под Радой: Силовики массово проверяют вещи и документы активистов
Количество представителей Национальной гвардии и Национальной полиции, охраняющих порядок возле здания Верховной Рады Украины в среду, 18 октября, достигает 3000 человек. Об этом говорится в сообщении начальника Главного управления Нацполиции в Киеве Андрея Крищенко, передает NewsOne.ua.
Уточняется, что по состоянию на 11:00 грубых нарушений общественного порядка зафиксировано не было.
«В центре города, на проезжей части улицы Грушевского, митингующие разбили палатки, что значительно осложнило движение в столице», - отметил он.
Крищенко обратился ко всем гражданам с просьбой отнестись с пониманием к перекрытию дорожного движения, а также дополнительным мерам, связанным с проверкой документов.
По его словам, для надлежащего обеспечения правопорядка и недопущения каких-либо правонарушений, участников мирных мероприятий будут проверять на фильтрационных пунктах и выборочно ручными металлоискателями. У некоторых граждан также будут проверять документы, удостоверяющие их личность.