Ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծեք՝ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից իր կոշիկներն Արտաշես Գեղամյանով մաքրելու կապակցությամբ (Տեսանյութ)
18/10/2017 16:59
Եթե  միջանցքներ և նիստերի դահլիճներ պետքա դուբիկեքով գալ, մենք կգանք, մենք պրոբլեմ չունենք, պետաիրավական հանձնաժողովում «Ելք»-ի պահանջով էթիկայի հանձնաժողով ստեղծելու հարցի քննարկման ժամանակ ասաց «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Եթե միաջդեպը կոնկրետ գնահատականի չարժանանա, միջանքներում այդ բաները տեսնելու եք անկախ նրանից ապացուցողական բազա լինելու է, թե` ոչ», - ասաց Փաշինյանը։
Փաշինյանն ընդգծեց, որ թեև անընդհատ շրջանառվում է այն գաղափարը, թե վերանգիրը ճիշտ չէ դրված, ապացույցներ չկան, բայց եթե իրենք այլ առաջարկություններ ունեն` թող ներկայացնեն։
«Բերեք ներկայացրեք նախագիծ ու դրեք վերնագիր՝ ստեղծել ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողով ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի կողմից իր կոշիկները Արտաշես Գեղմայանով մաքրելու կապակցությամբ», - ասաց պատգամավորը, ապա ընդգծեց, որ հանձնաժողովը ստեղծվելու է հենց նրա համար, որպեսզի տեսնի արդյոք ապացույցներ կա՞ն, թե` ոչ։
Հանժանաժողովի նախագահ Հրայր Թովմասյանը կոչ արեց Փաշինյանին հուզականությունը մի կողմ թողնել, Փաշինյանն էլ նշեց, որ ինքը կորոշի` ինչպես խոսել։
«Որևէ մեկի մտքով չանցնի, որ կարա որևէ պայման դնի, կուզենք հուզական կխոսենք, կուզենք` ոչ հուզական, կուզենք` պատկերավոր, կուզենք` անպատկեր, որևէ մեկը չփորձի մեր առաջ պայման դնի», - ասաց Փաշինյանը։

Никол Пашинян: Если нужно ходить в коридорах и зале заседаний парламента с дубинками, то мы так и сделаем
18/10/2017 18:50
«Если нужно ходить в коридорах и зале заседаний парламента с дубинками, то мы так и сделаем, у нас с этим проблем нет», - заявил сегодня руководитель фракции «Елк» Никол Пашинян в ходе обсуждения вопроса о создании временной комиссии по этике в постоянной комиссии парламента Армении по государственно-правовым вопросам.
«Если инцидент не получит конкретной оценки, мы будем видеть подобное в коридорах, независимо от того, есть доказательная база или нет», - сказал Пашинян.
Он подчеркнул, что хотя и постоянно муссируется идея, что заглавие сформулировано неправильно, нет доказательств, но если есть другие предложения, пусть представят.
«Давайте, представьте проект и озаглавьте его – создать временную комиссию Национального Собрания в связи с тем, что депутат парламента Никол Пашинян вытер свои туфли об Арташеса Гегамяна», - заявил депутат, подчеркнув затем, что комиссия создается именно для того, чтобы разобраться есть доказательства или нет.
Председатель комиссии Грайар Товмасян призвал Никола Пашиняна не поддаваться эмоциям, в ответ на что Пашинян отреагировал, что сам решит как говорить.
«Пусть никто не думает, что может ставить какие-то условия. Захотим, будем говорить эмоционально, захотим – неэмоционально, захотим – образно, захотим – необразно. Пусть кто-либо не пытается ставить перед нами условия», - сказал он.