Գերագույն Ռադայի մոտ ակտիվիստները քննարկել են այսօրվա օրակարգը (Տեսանյութ)
Ուկրաինայի կառավարական թաղամասում իրավիճակը շարունակում է մնալ կայուն: Ազգային պատգամավոր Սեմյոն Սեմենչենկոն իր շուրջն է հավաքել ակտիվիստներին և քննարկել հոկտեմբերի 19-ի օրակարգը: Այս մասին հայտնել է NewsOne-ի թղթակիցը:
«Գողերի տեղը բանտում է: Գողը պետք է նստի բանտում, այլ ոչ թե նախագահ լինի, դա բոլորը գիտեն: Դրա համար եկեք դիմամանք, հարթենք մեր շփումը: Այժմ ամենակարևորը փոքրիկ ճրագն է, որը պետք է պահպանենք: Փաստացի պետք է անցնենք ածելու վրայով: Այդ ամենին հետևում են ոչ միայն նորմալ մարդիկ, այլ նաև նրանք, ովքեր պատրաստ են հարմար առիթի դեպքում ստանձնել շարժման ղեկավարումն ու նոր հետույք տեղափոխել ոսկե զուգարանակոնքի վրա», - իր ելույթում ասել է Սեմենչենկոն:
Ժամը 9-ի սահմաններում, խորհրդարանի պատերի տակ սկսել են կրկին մարդիկ հավաքվել: Այդ ամենին հետևում են մեծ թվով իրավապահներ:

Ситуация под верховной Радой: активисты обсудили план действий на день (Видео)
Ситуация в правительственном квартале остается стабильной. Народный депутат Семен Семенченко собрал вокруг себя активистов и проговорил мотивационную речь и обсудил план действий на текущий день 19 октября. Об этом сообщил журналист телеканала NewsOne.
«Ворье должно сидеть в тюрьме. Вор должен сидеть в тюрьме и не быть президентом, это знают все. Поэтому, сегодня уже третий день…давайте продержимся, наладим ротацию, общение. Самое главное сейчас – это маленький огонек, нам необходимо с ним быть очень бережными. Нам фактически нужно пройти по лезвию. За всем этим наблюдают не только нормальные люди, наблюдают те, которые готовы в случае чего возглавить это, перехватить и перенести новую жопу на золотой унитаз», - выступил Семенченко.
По состоянию на 9:00 утра под стенами парламента начали вновь собираться люди с различными флагами. Непосредственно под зданием Рады разместились представители силовых структур - силы Национальной гвардии и Нацполиции.