Վրաստանում մունիցիպալ ընտրությունների նախօրեին կրակել են իշխող կուսակցության թեկնածուի վրա
Վրաստանում անհայտ անձինք հինգշաբթի երեկոյան կրակել են մունիցիպալ ընտրություններում իշխող կուսակցության թեկնածու Ջեհյուն Չովդարովի վրա, վիրավորվել է չորս մարդ, այդ թվում՝ Չովդարովը, պատահարի վայրից հայտնել են վրացական հեռուստաընկերությունները, փոխանցում է РИА Нօовости-ն:
Նրանց տվյալներով՝ արտակարգ պատահարը տեղի է ունեցել Մառնեուլի շրջանում: «Ջեհյուն Չովդարովը մեծամասնական թեկնածու է «Վրացական երազանք»-ից, նրա վրա կրակել են հրազենից: Վիրավորվել է  չորս մարդ, նրանց բոլորին էլ տեղափոխել են տեղի կլինիկա, տուժածներից մեկի վիճակը ծանր է», - նշել է վրացական Առաջին ալիքը:
«Ռուսթավի 2» հեռուստաընկերությունը հայտնել է, որ միջադեպի մանրամասներին ծանոթանալու համար Մառնեուլի է ուղևորվել երկրի ներքին գործերի նախարար Գեորգի Մղեբրիշվիլին:
Հոկտեմբերի 21-ին Վրաստանում անցկացվելու են տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ: Հանրապետության քաղաքացիները պետք է ընտրեն 64 քաղաքների ու շրջանների ղեկավարների և տեղական ինքնակառավարման մարմինների՝ սակրեբուլոների անդամների:

В Грузии накануне муниципальных выборов ранили кандидата от правящей партии
Неизвестные в четверг вечером обстреляли в Грузии кандидата на муниципальных выборах от правящей партии Джейхуна Човдарова, ранены четыре человека, в том числе сам Човдаров, передают грузинские телекомпании с места происшествия, сообщает РИА Новости.
По их данным, ЧП произошло в грузинском районе Марнеули. «Джейхун Човдаров является мажоритарным кандидатом от «Грузинской мечты», в него стреляли из огнестрельного оружия. Ранены четыре человека, все они госпитализированы в местную клинику, однако состояние одного из пострадавших тяжелое, и, предположительно, его перевезут в госпиталь в Тбилиси»,- передает грузинский Первый канал.
Телекомпания «Рустави 2» сообщает, что для изучения деталей инцидента на место отправился глава МВД страны Георгий Мгебришвили. В субботу в Грузии пройдут местные выборы. Гражданам страны предстоит выбрать мэров 64 городов и районов и членов в совещательные органы местного самоуправления — сакребуло.