Էլեկտրաէներգիայի թանկացման համար հիմքեր չկան. նախարար
Եթե կառավարությունը կամ էներգետիկ ենթակառուցվածքների ու բնական պաշարների նախարարությունը միջամտի սակագների ձևավորմանը, կխաթարվեն տնտեսական քաղաքականության հիմքերը, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների ու բնական պաշաների նախարար Աշոտ Մանուկյանը։
Նրա խոսքով, այդ պատճառով է կառավարությունն անկախ մարմին ստեղծել՝ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով։
«Հարցի վերջնական պատասխանը կտա այդ հանձնաժողովը», - ասաց Աշոտ Մանուկյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե առաջիկայում հնարավո՞ր է էլեկտրաէներգիայի սակագների իջեցում։

Основ для повышения цен на электроэнергию нет – глава Минэнерго Армении
Если правительство Армении или министерство энергетических инфраструктур и природных ресурсов будет вмешиваться в формирование тарифов, то нарушатся основы экономической политики, заявил журналистам министр энергетических инфроаструктур и природжных ресурсов Армении Ашот Манукян.
По его словам, с этой целью правительство создало независимый орган – комиссию по регулированию общественных услуг.
«Окончательный ответ даст комиссия», - сказал А.Манукян, отвечая на вопрос о возможности снижения цен на электроэнергию.
Он отметил, что основ для повышения цен.
«Не вижу предпосылок для повышения тарифов на электроэнергию в ближайшем будущем», - сказал министр.