Մոսկվայում դանակահարել են «Эхо Москвы» ռադիոկայանի հաղորդավարուհուն
Անհայտ անձը ներխուժել է «Эхо Москвы» ռադիոկայանի խմբագրություն և դանակով հարվածել ռադիոկայանի հաղորդավար Տատյանա Ֆելգենգաուերի պարանոցին, փոխանցում է Vesti.ru-ն:
«Эхо Москвы»-ի խմբագրությունը գտնվում է Մոսկվայում 14 հարկանի շինության 11-րդ հարկում: Չարագործն անվտանգության աշխատակցի դեմքին գազ է արձակել: Ինչպես հայտնել է ռադիոկայանի գլխավոր խմբագիր Ալեքսեյ Վենեդիկտովը, անվտանգության աշխատակիցները վնասազերծել են հանցագործին՝ մինչ ոստիկանների ժամանումը: Տատյանա Ֆելգենգաուերին հիվանդանոց են տեղափոխել: Ըստ բժիշկների՝ հաղորդավարուհու կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Կան տեղեկություններ, որ միջադեպի պատճառը չարագործի և Ֆելգենգաուերի միջև առաջացած անձնական բնույթի կոնֆլիկտն էր:

В редакции радиостанции «Эхо Москвы» ударили ножом в горло ведущую
Неизвестный мужчина ворвался в редакцию радиостанции «Эхо Москвы» и ударил ножом в горло ведущую радиостанции Татьяну Фельгенгауэр. Редакция "Эха" расположена в Москве на Новом Арбате, 11 на 14 этаже. Злоумышленник поднялся туда на лифте, брызнув в лицо охранника, сидящего у входа, из баллончика с газом.
Как сообщил главный редактор радиостанции Алексей Венедиктов, охрана задержала преступника и передала подъехавшему вскоре наряду полиции, сообщает «Вести».
Татьяне Фельгенгауэр вызвали скорую, которая поставила ей катетер и отвезла в больницу. Врачи утверждают, что угрозы жизни радиоведущей нет.
По некоторым данным, причиной происшедшего явился личный конфликт злоумышленника с Фельгенгауэр. Генпрокуратура заявила, что взяла ситуацию на особый контроль.