Նիգերիայում մահապարտների հարձակման հետևանքով 13 մարդ է մահացել
13 մարդ մահացել է, 16-ը՝ վիրավորվել Նիգերիայի հյուսիս-արևելքում Մայդուգուրի քաղաքում 3 կին մահապարտների ահաբեկչությունից հետո, փոխանցում է AFP-ն՝ հղում անելով անվտանգության ծառայություններում աղբյուրներին:
Գործակալության տվյալով՝  կիրակի երեկոյան առաջին կին մահապարտը ինքնապայթեցում է կատարել Բորնո նահանգի մայրաքաղաքի ոչ մեծ ռեստորանի դիմաց: Մի քանի րոպե անց ևս 2 պայթյուն է տեղի ունեցել, հայտնել է աղբյուրը՝ նշելով, որ հարձակումը կատարվել է «քաղաքի ծայրամասերում «Բոկո Հարամի» մեծ թվով գրոհայինների հայտնվելու մասին տեղությունը ստանալուց մի քանի ժամ հետո»:

В Нигерии 13 человек погибли при атаке смертников
13 человек погибли, 16 получили ранения после того, как три смертницы устроили теракт в городе Майдугури на северо-востоке Нигерии, передает агентство Франс Пресс со ссылкой на источники в службах безопасности.
По его данным, первая смертница совершила самоподрыв в воскресенье вечером напротив небольшого ресторана в столице штата Борно.
Еще два взрыва последовали несколькими минутами позже, сообщил источник, отметив, что нападение произошло «через несколько часов после того, как поступили сообщения о большой количестве боевиков «Боко Харам» в окрестностях города».