Նախագահը ներկա է գտնվել ոստիկանության կոլեգիայի ընդլայնված նիստին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել ոստիկանության կոլեգիայի ընդլայնված նիստին, որի օրակարգի շրջանակներում քննարկվել են ոստիկանության ծառայությունների և տարածքային մարմինների 2017թ. ինը ամիսների օպերատիվ-ծառայողական գործունեության արդյունքները, տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նիստում զեկույցներով հանդես են եկել ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանը և ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանը: Հանրապետության նախագահը նիստի մասնակիցներին ուղղված իր խոսքում անդրադարձել է ոստիկանության առջև ծառացած խնդիրներին, նախանշել հետագա անելիքները, ոստիկանության գործունության առաջնահերթություններն ու նպատակադրումները, ինչպես նաև խոսել սահմանադրական բարեփոխումներից բխող պետական մարմինների հարաբերակցության նոր պայմաններում ոստիկանությունից ակնկալիքների, իրավապահ այլ մարմինների հետ պատշաճ համագործակցության մասին և մի շարք հանձնարարականներ է տվել իրավախախտումների կանխարգելման, երկրում հասարակական կարգի և անվտանգության ապահովման, ինչպես նաև այլ ուղղություններով համապատասխան աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ առկա խնդիրները լուծելու համար ոստիկանությունն ունի մեծ ներուժ, ինչպես նաև պետության ղեկավարի և Գերագույն գլխավոր հրամանատարի աջակցությունը՝ վստահեցնելով, որ պետությունը միշտ պատրաստ է ամուր թիկունք լինել ոստիկանին, նրա ծառայության արդյունավետությունը բարձրացնող բոլոր նախաձեռնություններին:

Президент Армении присутствовал на расширенном заседании коллегии полиции
Президент Армении Серж Саргсян сегодня присутствовал на расширенном заседании коллегии полиции, в рамках которого были обсуждены результаты девятимесячной оперативно-служебной деятельности служб полиции и территориальных органов в 2017 году, сообщает пресс-служба президента Армении.
На заседании с докладами выступили начальник полиции Владимир Гаспарян и первый заместитель начальника полиции Унан Погосян. Глава государства в своем обращении к участникам заседания затронул вставшие перед полицией проблемы, обозначил дальнейшие действия, приоритеты и цели деятельности полиции, а также коснулся ожиданий от полиции в новых условиях взаимодействия с государственными органами, вытекающих из конституционных реформ. Президент Армении дал ряд поручений для предотвращения правонарушений, обеспечения общественного порядка и безопасности в стране, а также с целью проведения соответствующих мероприятий в других направлениях.
Серж Саргсян подчеркнул, что полиция имеет большой потенциал для решения имеющихся проблем, а также поддержку главы государства и Верховного главнокомандующего, заверив, что государство всегда готово обеспечить крепкий тыл для сотрудников полиции и всех инициатив, повышающих эффективность их службы.