Մեծ Բրիտանիայում ոստիկաններին հաջողվել է ազատել պատանդներին. Լուսանկար
Ոստիկանության աշխատակիցները Անգլիայի կենտրոնական հատվածում գտնվող Նանիթոն քաղաքում գրոհով ներխուժել են  բոուլինգ-ակումբ, որտեղ զինված տղամարդը պատանդներ էր պահում, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
Երկու մարդ, որոնց նա պատանդ էր պահվում, դուրս են բերվել տարածքից, նրանք չեն տուժել: Կասկածյալը վիրավորում է  ստացել և տեղափոխվել հիվանդանոց:
Հոկտեմբերի  22-ին զինված տղամարդը մտել է բոուլինգ-ակումբ, և պատանդներ վերցրել: Նշվում է, որ նրան հաստատության աշխատակիցներ են: Թե որքան մարդ է եղել ակումբում այդ պահին, հայտնի չէ:

Полиция освободила заложников в английском боулинг-клубе. Фото
Полиция провела штурм боулинг-клуба в городе Нанитон в центральной части Англии, где вооруженный мужчина захватил заложников, передает «Интерфакс».
Два человека, которых удерживал преступник, освобождены, они не пострадали. Сам подозреваемый был ранен и отправлен в больницу.
22 октября мужчина с ружьем вошел в здание боулинг-клуба на территории парка развлечений «Бермуда-парк». Сколько людей в этот момент находилось в здании, неизвестно. Судя по всему, оба заложника были сотрудниками боулинг-клуба.