««Գրանդ Քենդի»-ի աշխատակիցները աշխատանքից հեռանալուց հետո  վերջնահաշվարկ չեն ստանում.  «Ժողովուրդ»
««Գրանդ Քենդի» «Հայ-Կանադական ՀՁ» ՍՊԸ-ի  աշխատակիցների՝ ընկերությունից դժգոհությունները շարունակվում են։ Այստեղ մարդիկ աշխատում են  առանց այդ էլ շատ դեպքերում ցածր աշխատավարձով, ու պարզվում է՝ աշխատանքից հեռանալուց հետո  վերջնահաշվարկ չեն ստանում։
«Ժողովուրդ»-ի փոխանցմամբ՝ այս ընկերության նախկին աշխատակից Սուրեն Ազոյանը դիմել է Շենգավիթ վարչական շրջանների  ընդհանուր իրավասության դատարան, որպեսզի ««Գրանդ Քենդի» «Հայ-Կանադական ՀՁ» ՍՊԸ-ին պարտավորեցնի վճարել իր վերջնահաշվարկը։
Այս գործով մի քանի դատական քննություններ են  տեղի ունեցել, սակայն Շենգավիթ վարչական շրջանի դատավոր Արսեն Չիչոյանը  մերժել էր քաղաքացու հայցը։ Բայց այս հանգամանքը չի հիասթափեցրել Սուրեն Ազոյանին, և նա բողոքարկել է կայացված  վճիռը ՀՀ վերաքննիչ դատարանում։

«Жоховурд»: В компании «Гранд Кенди» не выдают сотрудникам окончательный расчет при увольнении
Газета «Жоховурд» пишет, что сотрудники Армяно-канадского совместного предприятия ООО «Гранд Кенди» продолжают выражать недовольство компанией. Люди очень часто работают в этой компании с низкой зарплатой и, как выясняется, при увольнении с работы не получают окончательного расчета.
По сведениям издания, бывший работник этой компании Сурен Азоян обратился в суд общей юрисдикции административного района Шенгавит, чтобы обязать Армяно-канадское совместное предприятие ООО «Гранд Кенди» выдать ему окончательный расчет.
«По этому делу состоялось несколько судебных заседаний, однако судья суда общей юрисдикции административного района Шенгавит Арсен Чичоян отклонил иск гражданина. Это обстоятельство, тем не менее, не разочаровало Сурена Азояна и он обжаловал принятое решение в апелляционном порядке», - пишет издание.