Պորոշենկոյի դեմ մահափորձ են պատրաստել
Ուկրաինայի անվտանգության ծառայությունը երկրի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի դեմ մահափորձ է կանխել Դոնեցկի մարզի Ավդեևկա ուղևորության ժամանակ, հայտնում է Korrepondent.net-ը՝ հղում անելով Ուկրաինայի անվտանգության ծառայության հայտարարությանը:
«Ուկրաինայի անվտանգության ծառայությունը Ուկրաինայի նախագահի դեմ մահափորձ պատրաստած անձանց վնասազերծման հատուկ գործողություն է իրականացրել: Խմբավորման անդամներից երկուսը ձերբակալության ժամանակ ոչնչավել են», - հայտնել են ՈՒԱԾ-ից:
Իրենց մոտ նրանք ունեցել են Steyr-Mannlicher օպտիկական նշանոցով դիպուկահարի հրացան, Մակարովի ատրճանակ երկու պահեստատուփով, երկու РПГ-18 ռեակտիվ հակատանկային նռնակ, երկու ձեռքի նռնակ և երեք РГД-2 ապահովիչներով:

Предотвращено покушение на Порошенко
Служба безопасности Украины заявила о готовящемся покушении на президента Петра Порошенко во время его визита в Авдеевку,  сообщает Korrespondent.net в пресс-центре СБУ.
«Сотрудники Службы безопасности разоружили группу лиц, которые готовили покушение на президента Украины. Двое из членов группировки во время задержания были ликвидированы», - сообщили в СБУ.
При себе у них была снайперская винтовка Steyr-Manlicher с оптическим прицелом, пистолет Макарова с двумя магазинами, две РПГ-18, две ручных гранаты и три РГД-2 с запалом.