Վրաստանի վարչապետը հայտարարել է կառավարությունում կադրային վերադասավորումների մասին
Վրաստանի կառավարության ղեկավար Գեորգի Կվիրիկաշվիլին հայտնել է էներգետիկայի, շրջակա միջավայրի և բնական ռեսուրսների պահպանության, սպորտի և երիտասարդության, փորձաշրջանի և դատավճիռների իրագործման նախարարությունների վերացման մասին: Դրանք կներառվեն էկոնոմիկայի, գյուղատնտեսության, մշակույթի և արդարադատության նախարարությունների կառուցվածքում:
Բացի դրանից՝ ՆԳՆ ղեկավարի փոխվարչապետի պաշտոնը կզբաղեցնի էկոնոմիկայի նախկին նախարար Գեորգի Գախարիան, իսկ էկոնոմիկայի նախարարությունը կգլխավորի փոխվարչապետ, ֆինանսների նախկին նախարար Դմիտրի Կումսիշվիլին, փոխանցում է «Интерфакс»-ը: Ֆինանսների նախարարի պաշտոնում ներկայացվել է «Վրացական երկաթուղի» ընկերության նախկին գլխավոր տնօրեն Մամուկա Բախտաձեի, իսկ կրթության և գիտության նախարարի պաշտոնում՝ Թբիլիսիի պետական համալսարանի պռոռեկտոր Միխաիլ Չխենկելիի թեկնածությունը:
Կվիրիկաշվիլիի խոսքով՝ ՆԳՆ-ից կանջատվի Արտակարգ իրավիճակների վերահսկողության գործակալությունը, որը կմիանա կառավարությանը կից գործող Անվտանգության և ճգնաժամերի վերահսկողության խորհրդին: Այդպիսով Արտակարգ իրավիճակների վերահսկողության կենտրոն կստեղծվի:

Премьер-министр Грузии объявил о кадровых перестановках в правительстве
Глава грузинского правительства Георгий Квирикашвили сообщил об упразднении министерств энергетики, охраны окружающей среды и природных ресурсов, спорта и молодежи, пробации и исполнения наказаний. Они войдут в структуру министерств экономики, сельского хозяйства, культуры и юстиции.
Кроме того, пост министра внутренних дел и вице-премьера займет бывший министр экономики Георгий Гахария, а Министерство экономики возглавит вице-премьер, бывший министр финансов Дмитриий Кумсишвили, передает «Интерфакс». На пост министра финансов представлена кандидатура бывшего генерального директора компании «Грузинская железная дорога» Мамуки Бахтадзе, а на должность министра образования и науки — проректора Тбилисского государственного университета Михаила Чхенкели.
Также, по словам Георгия Квирикашвили, от Министерства внутренних дел будет отделено Агентство по управлению чрезвычайными ситуациями, оно объединится с действующим при правительстве Советом безопасности и по управлению кризисами. Таким образом будет создан Центр по управлению чрезвычайными ситуациями.