Կառավարությունը տապալել է իր գործունեությունը. Նաիրա Զոհրաբյան
Այն, ինչ անում են պատկան մարմինները մանր ու միջին ձեռնարկատերերի նկատմամբ, բացարձակ անթույլատրելի է, մարդու իրավունքների կոպտագույն խախտում, այսօր Ազգային ժողովում հայտարարեց ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը, ով վերջին շրջանում խուսափում էր հայաստանյան ներքաղաքական կյանքի մասին գնահատականներ տալուց։
«Բյուջե եք ուզում լցնել, տեղը ցույց ենք տալիս՝ գազի մոնոպոլիա, բենզինի մոնոպոլիա, բազմաթիվ մոնոպոլիստներ։ Գնացեք էդտեղ։ Կառավարությունը, որ տապալել է իր գործունեությունը, պետք է ճիշտ տեղը իմանա։ Գազի հիման վրա Մոնումենտում ստեղծված իրենց դղյակները, էնտեղ գնացեք ու էնտեղ տեսեք օրինախախտումներ, կոռուպցիա, չարաշահումներ և ոչ թե փորձեք իրենց մի կտոր հացով իրենց ընտանիքը պահող ձեռներեցների պայուսակները մտնել», - հայտարարեց Զոհրաբյանը։
Նկատենք, որ «գազի վրա, Մոնումենտում» դղյակների մասին Զոհրաբյանը ակնարկում է վարչապետ Կարեն Կարապետյանին, ով «ՀայՌուսգազարդի» նախկին ղեկավարն էր ու Մոնումենտում մեծ առանձնատուն ունի։
Զոհրաբյանը իշխանություններին կոչ արեց լսել բողոքավոր առևտրակններին, չխախտել նրանց իրավունքները, հակառակ դեպքում «կառավարության ապաշնորհ գործունեութան հետևանքով նրանք կհամալրեն արտագաղթողների բանակը»։

Правительство провалило свою деятельность – Наира Зограбян
Действия надлежащих органов в отношении малых и средних предпринимателей совершенно недопустимо, это грубейшее нарушение прав человека, заявила сегодня в парламенте депутат фракции «Блок Царукян» Наира Зограбян, которая в последнее время избегала давать оценки событиям внутриполитической жизни Армении.
«Хотите заполнить бюджет, мы вам показываем место – монополия на газ, монополия на бензин, различные монополии. Идите туда. Правительство, которое провалило свою деятельность, должно знать правильное место. Построенные за счет газа в Монументе их особняки, идите туда и там ищите нарушения закона, коррупцию, злоупотребления, а не пытайтесь влезть в карман предпринимателей, которые зарабатывают на кусок хлеба для своей семьи», - заявила Наира Зограбян.
Отметим, что заявляя о «построенных за счет газа в Монументе особняках», Наира Зограбян намекает на премьер-министра Карена Карапетяна, который является бывшим руководителем компании «АрмРосгазпром» и имеет большой особняк в районе «Монумента».
Наира Зограбян призвала власти выслушать протестующих торговцев, не нарушать их права, в противном случае из-за «бездарной деятельности правительства они пополнят армию мигрантов».