Գերմանիայում ճեպընթաց գնացքը բախվել է վարազներին
Գերմանիայում ճեպընթաց գնացքը՝ ICE–ն, բախվել է վարազներին և չի կարողացել շարունակել ընթացքը, հայտնում է Բեռլինի և Բրանդենբուրգի դաշնային ոստիկանությունը, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Այս պահին Ռաթենով կայարանի շրջանում երկաթուղային հաղորդակցությունը խափանված է։ ICE գնացքը բախվել է վարազներին և, ցավոք, չի կարող շարունակել ընթացքը։ Մոտ 400 ուղևոր տարհանվել է և ճանապարհը կշարունակի նոր գնացքով», - ասված է ոստիկանության Twitter–ի էջում։
Berliner Zeitung–ը հայտնում է, որ բախման հետեւանքով ուղևորները Բեռլին են հասել Բազելից մեկնող գնացքով եւ 4 ժամ ուշացումով։ Երթևեկությունն այդ հատվածում վերականգնվել է միայն ուշ գիշեր։

В Германии высокоскоростной поезд столкнулся с кабанами
Высокоскоростной поезд ICE столкнулся с кабанами и не смог продолжить движение, сообщила федеральная полиция Берлина и Бранденбурга, передает РИА Новости.
«В настоящий момент в районе вокзала Ратенов  нарушено железнодорожное сообщение. Поезд ICE столкнулся с кабанами. ICE, к сожалению, больше не может продолжать движение. Около 400 пассажиров будут эвакуированы в новый предоставленный поезд », - сообщила полиция в Twitter.
Как сообщает Berliner Zeitung, в итоге пассажиры пересели в проезжавший мимо поезд из Базеля и добрались до Берлина, опоздав почти на 4 часа. Движение по участку путей, где произошло столкновение, было восстановлено только поздней ночью.