Մոսկվայի քննիչները Ջիգարխանյանի անձնական կյանքին միջամտելու վերաբերյալ քրեական գործ են հարուցել
Մոսկվայի քննիչները ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանի անձնական կյանքին միջամտելու վերաբերյալ քրեական գործ են հարուցել այն բանից հետո, երբ թատրոնի նրա առանձնասենյակում գաղտնալսող սարքեր են հայտնաբերվել, «Интерфакс»-ին հայտնել է իրազեկ մի աղբյուր:
«Ջիգարխանյանի առանձնասենյակում գաղտնի տեսագրության և ձայնագրության տեխնիկական միջոցների հայտնաբերման փաստով հարուցվել է քրեական գործ Ռուսաստանի Դաշնության Քրեական օրենսգրքի 138-րդ հոդվածով (նամակագրության, հեռախոսազրույցների և այլ հաղորդագրությունների գաղտնիության խախտում)»,- չորեքշաբթի ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Նրա խոսքով՝ նախօրեին հետաքննության շրջանակներում քննիչները քննչական գործողություններ են կատարել Ջիգարխանյանի կնոջ՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ոոմանովսկայայի և նրա ներկայացուցիչ Իրինա Մազուրի բնակարաններում:

Возбуждено дело после обнаружения подслушивающих устройств в кабинете Джигарханяна
Московские следователи возбудили уголовное дело о вмешательстве в личную жизнь народного артиста СССР Армена Джигарханяна после обнаружения в его кабинете в театре подслушивающей аппаратуры. Об этом сообщил «Интерфаксу» информированный источник.
«По факту обнаружения в кабинете Джигарханяна технических средств скрытой видео и аудиофиксации возбуждено уголовное дело по статье 138 УК РФ (нарушение тайны переписки, телефонных переговоров и иных сообщений)», - сказал собеседник агентства в среду.
По его словам, накануне в рамках расследования следователи провели следственные действия в квартирах жены Джигарханяна Виталины Цымбалюк-Романовской и ее представителя Ирины Мазур.