Ռուսաստանում հետախուզում է հայտարարվել գործարար Սմբատ Սահակյանի նկատմամբ
Ռուսաստանի Յակուտսկ քաղաքի ոստիկանությունը հետախուզում է հայտարարել հայազգի գործարար Սմբատ Սահակյանի նկատմամբ,  բացի այդ, նրա դեմ 2 քրեական գործ է հարուցված, փոխանցում է News.YKT-ն:
«Հետախուզվում է ՀՀ քաղաքացի, 1960 թվականին Երևանում ծնված Սմբատ Սահակյանը», - ասվում է ոստիկանության հաղորդագրության մեջ:
Սմբատ Սահակյանի դեմ երկու քրեական գործերը հարուցվել են խարդախության և գործընկերների ֆինանսական միջոցների ապօրինի ներգրավման մեղադրանքներով: Կառուցապատմամբ զբաղվող Սահակյանը խախտել է քաղաքաշինական բոլոր նորմերը, մասնավորապես՝ առանց համապատասխան թույլտվության բարձրահարկ շենքի մեկ սեկցիա է կառուցել, ինչպես նաև մեկ այլ կառույցի վրա ապօրինաբար 17-րդ հարկն է  ավելացրել:

В России застройщик Смбат Саакян объявлен в розыск
Полиция Якутска объявила в розыск скандального предпринимателя Смбата Саакяна, в отношении которого возбуждено два уголовных дела. Об этом сообщили в МУ МВД России «Якутское», передает News.YKT
«Разыскивается подозреваемый Саакян Смбат Сурикович, 10.09.1960 года рождения, уроженец г. Ереван Республики Армения», – говорится в заявлении полиции.
В отношении Смбата Саакяна возбуждено два уголовных дела о мошенничестве и незаконном привлечении денег у дольщиков.
Застройщик неоднократно нарушал всевозможные градостроительные нормы, в частности, возвел секцию многоэтажного дома без разрешительных документов на улице Лермонтова и надстроил лишний 17-й этаж в доме на улице Короленко.
16 декабря 2016 года суд вынес решение об изменении домашнего ареста на залог в размере пяти миллионов рублей.