Հունական Ատտիկայում եղանակի պատճառով փակել են բոլոր դպրոցները
Հունաստանի Ատտիկայի նահանգի ղեկավար Ռենա Դուրուն կարգադրել է եղանակի պատճառով ուրբաթ  փակել երկրի մայրաքաղաքային տարածաշրջանի բոլոր դպրոցները:
Նահանգապետի որոշումը հրապարակվել է  հինգշաբթի երեկոյան: Հունաստանում մի ամբողջ շաբաթ է՝ հորդառատ անձրևներ են տեղում, որոնք հեղեղումների պատճառ են դարձել, հայտնում է РИА Новости-ն:
Ատտիկայում նոյեմբերի 15-ին տարերքի զոհ է դարձել 16 մարդ:
«Էքստրեմալ եղանակային երևույթների պատճառով և հանուն սովորողների անվտանգության Ատտիկայի նահանգապետը կրթության նախարարույթան հետ խորհրդակցելուց հետո որոշեց, որ վաղը Ատիիկայի բոլոր դպրոցները փակ կլինեն», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ուսումնական պարապմունքները չեղարկված են տարրական և միջնակարգ կրթության դպրոցներում: Պիրեյում փակ կլինեն նաև մանկապարտեզները: Հունաստանի վարչապետ Ալեքսիս Ցիպրասը երկրում եռօրյա սուգ է հայտարարել. շենքերի վրա խոնարհված են պետական դրոշները, չեղարկվել են հասարակական միջոցառումները:

Все школы в греческой Аттике закрыты из-за непогоды
Губернатор Аттики Рена Дуру распорядилась закрыть в пятницу все школы столичного региона Греции из-за непогоды. Решение губернатора опубликовано вечером в пятницу, передает РИА Новости.
В Греции всю неделю идут проливные дожди, ставшие причиной наводнений. В Аттике 15 ноября жертвами непогоды стали 16 человек.
«Из-за экстремальных погодных явлений и ради безопасности учащихся региональный губернатор Аттики после консультации с министерством образования решила, что завтра все школы Аттики будут закрыты«», — говорится в сообщении.
Отменяются уроки в школах начального и среднего образования. В Пирее будут закрыты и детские сады. Премьер-министр Греции Алексис Ципрас объявил в стране трехдневный траур — на зданиях приспущены государственные флаги, отменены общественные мероприятия.