«Քեթրինի» Միհրանը դեմ քվեարկեց իր իսկ կուսակցության նախագծին՝ բժիշկների հանդեպ «личная неприязнь»-ի պատճառո՞վ. «Փաստ»
18/11/2017 09:47
Բժիշկներին «ծեծից պաշտպանող» օրինագծի նախագիծը երեկ քվեարկության դրվեց Ազգային ժողովում: Անցավ 55 ձայնով: Բայց իշխող կուսակցության ներկայացրած նախագծին դեմ քվեարկեցին ընդամենը երկու հոգի, երկուսն էլ իրենց կուսակցությունից: Արթուր Գևորգյանն ու ԴԱՀԿ նախկին պետ, «Քեթրինի» Միհրան Պողոսյանը:
«Հետաքրքիր է, էդ ինչքան, ինչ մեծ դոզայով է Միհրանի «личная неприязнь»–ը բժիշկների հանդեպ, որ հարազատ կուսակցության նախագծին էլ է դեմ քվեարկում: Դժվար թե բժիշկները գեներալի չեղած հավին «քշա» ասած լինեն, կամ բանանի առևտրին խանգարեն: Կարո՞ղ է` ինչ–որ դիետոլոգ բանանն առողջարար համարած չլինի: Դժվար է ասել, քանի որ ինքն իր «ոչ»–ին բացատրություն չի տվել», -գրել է «Փաստ»-ը:

«Паст»: Возможно, Мигран Погосян проголосовал против представленного РПА закона из-за «личной неприязни» к врачам
18/11/2017 12:00
Газета «Паст» пишет, что вчера в парламенте Армении состоялось голосование по законопроекту, «защищающему врачей от побоев». Законопроект был принят 55 голосами «за». Однако два человека проголосовали против представленного правящей партией законопроекта – оба из Республиканской партии Армении: Артур Гевроркян и бывший руководитель Службы принудительного исполнения судебных актов, владелец компании «Кетрин групп» Мигран Погосян.
«Интересно, какую большую дозу «личной неприязни» к врачам должен испытывать  Миграна Погосяна, чтобы проголосовать против представленного родной партией проекта. Вряд ли врачи могли вести себя некорректно с генералом, или помешать торговле бананами. Возможно, какой-то диетолог посчитал бананы нездоровой пищей. Сложно сказать, поскольку сам он не объяснил причины своего голосования», - пишет газета.