Դիլիջան միջազգային գագաթաժողովը մեկ հարկի տակ է հավաքել շուրջ  200 երիտասարդների. Լուսանկարներ
ՀՀ Կենտրոնական բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնում մեկնարկել է Դիլիջան միջազգային գագաթաժողովը։ Միջոցառումը մեկ հարկի տակ է հավաքել ավելի քան 200 երիտասարդների, ինչպես նաև բիզնեսի տարբեր ճյուղերում գործունեություն ծավալող մասնագետների։
Aysor.am-ի թղթակցի փոխանցմամբ՝ ողջ օրվա ընթացքում գագաթաժողովի մասնակիցներին բիզնես ոլորտի հաջողակները ներկայացնելու են իրենց հաջողության պատմությունները, ձեռքբերումները, ինչպես նաև մասնակիցներին ծանոթացնելու են start-up-երի կյանքի կոչման առավել արդյունավետ, շահեկան տարբերակներին ու մեթոդներին։
Մասնակիցները հնարավորություն են ունենալու թիմային աշխատանքի ընթացքում մշակել և ներկայացնել սեփական start-up գաղափարները, որոնք օրվա ավարտին ներկայացվելու են գագաթաժողովի շրջանակներում ստեղծված հատուկ ժյուրիի դատին, իսկ լավագույն գաղափարներն էլ արժանանալու են հատուկ մրցանակների։
Գագաթաժողովի բանախոսներից «Opera Suitе» հյուրանոցի գլխավոր մենեջեր, եգիպտացի նախկին ֆուտբոլիստ Մահմուդ Սաադը ներկայացնելով իր կյանքի և բիզնես հաջողության պատմությունը՝ կարևորեց կյանքում ճկուն լինելու, նոր մարտահրավերներին պատրաստ լինելու և անընդհատ փնտրտուքների մեջ լինելու սկզբունքը։
Braind Branding ընկերության համահիմնադիր և արտ-տնօրեն Էդուարդ Քանքանյանն էլ խոսելով հաջողության պատմություն կերտելու մասին շեշտեց այնպիսի կարևոր գործոնների ճիշտ համադրության անհրաժեշտություն, ինչպես օրինակ ժամանակ, ոգևորվածություն և կատարելության ձգտում։

Международный саммит в Дилижане собрал под одной крышей более 200 представителей молодежи
В учебно-исследовательском центре Центрального банка Армении в Дилижане сегодня стартовал International Dilijan Summit. Мероприятие собрало под одной крышей более 200 представителей молодежи, а также специалистов из различных отраслей.
Как передает корреспондент Aysor.am, в течение всего дня добившиеся успеха в сфере бизнеса участники саммита представят истории своего успеха, достижения, а также ознакомят участников с наиболее эффективными, выгодными вариантами и методами реализации стартапов.
Участники будут иметь возможность в ходе командной работы  разработать и представить собственные идеи стартапов, которые в конце дня будут представлены на суд сформированного в рамках саммита о жюри, а лучшая идея удостоится специального приза.
Главный менеджер гостиницы «Opera Suitе», отставной египетский футболист Махмуд Саад рассказав историю своей жизни и успеха в бизнесе, отметил важность проявления в жизни гибкости, готовности в новым вызовам и пребывания в постоянном поиске.
Соучредитель и арт-директор компании Braind Branding Эдуард Канканян, обратившись к созданию истории успеха, отметил необходимость правильного сочетания таких важных факторов, как, к примеру, – время, вдохновение и стремление к совершенству.