Չի եղել պայման, որ չպետք է համագործակցենք ԵՄ-ի հետ. Վահրամ Բաղդասարյանը՝ «Զվեզդա»-ի հրապարակման մասին
20/11/2017 14:29
Մենք միշտ էլ մեր հանրությանն ասել ենք, որ շարժվում ենք «և-և»-ի քաղաքականությամբ, ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանն՝ անդրադառնալով ՌԴ ՊՆ «Զվեզդա» հեռուստաընկերության հաղորդման շրջանակում Հանրապետականի դրոշը ֆաշիստական Գերմանիայի հետ համեմատելու և ՀՀ-ԵՄ սպասվող նոր համաձայնագրի ստորագրումը քննադատելու հացրին:
«Ես այդ նյութին ծանոթ չեմ, բայց մենք այդ հարցին բազմիցս անդրադարձել ենք ու ես կարիք չեմ զգում նորից մեկնաբանություններ տալ: Մենք որևէ գաղտնի քայլ չենք կատարում, ու երբ մենք միանում էինք ԵԱՏՄ-ին, չի եղել պայման, որ չպետք է համագործակցենք ԵՄ-ի հետ: Մենք հանրությանը տեղյակ ենք պահել որ «և-և»-ի քաղաքականությունն ենք ընտրել և մեր համագործակցությունը պետք է շարունակենք այն բոլոր երկրների հետ, ում հետ համագործակցության եզրեր կգտնենք», - նշեց Վ.Բաղդասարյանը:
«Զվեզդա» հեռուստաընկերության հաղորդավար Վերոնիկա Կրաշենիննիկովան Հայաստանի իշխող Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) զինանշանը համեմատել է ֆաշիստական Գերմանիայի խորհրդանշանի հետ: Նա նշել է, որ Հայաստանը, անսպասելիորեն Եվրամիության կազմ է պատրաստվում մտնել:
Նշենք, որ ակնկալվում է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը ստորագրել նոյեմբերի 24-ին Բրյուսելում կայանալիք Արևելյան գործընկերության գագաթաժողովի շրջանակներում:

Не было условия о том, что мы не должны сотрудничать с ЕС – Ваграм Багдасарян о программе телерадиокомпании «Звезда»
20/11/2017 15:40
Мы всегда заявляли обществу, что продолжаем вести политику «и-и», заявил сегодня на брифинге руководитель парламентской фракции Республиканской фракции Армении Ваграм Багдасарян, касаясь сравнения логотипа РПА с символикой фашистской Германии и критики предстоящего подписания соглашения Армения – ЕС в программе «Прогнозы с Вероникой Крашенинниковой», транслируемой телерадиокомпанией ВС России «Звезда».
«Я не знаком с этим материалом, но мы неоднократно обращались к этому вопросу, и нет нужды в том, чтобы я снова прокомментировал это. Мы не совершаем никакого секретного шага, и когда мы присоединялись к ЕАЭС, не было условия, что не должны сотрудничать с Евросоюзом. Мы держали общественность в курсе того, что выбрали политику «и-и» и должны продолжать сотрудничество со всеми странами, с которыми  у нас есть точки соприкосновения», - отметил Ваграм Багдасарян.
Ведущая телерадиокомпании  «Звезда» Вероника Крашенникова сравнила логотип  правящей Республиканской партии Армении (РПА) с символикой третьего рейха.Она отметила, что Армения неожиданно собралась вступить в состав ЕС.
Отметим, что новое Соглашение о всеобъемлющем и глубоком партнерстве Армения – ЕС предусматривается подписать 24-го ноября в рамках запланированного ТВ Брюсселе саммита Восточного партнерства.