Ես 25 տարեկան որդի չունեմ, ակնհայտ սուտ է. Կորյուն Նահապետյանը՝ որդու չծառայած լինելու մասին
Ակնհայտ սուտ տեղեկություններ են տարածվում, այնպիսի տեղեկություններ, որոնք որևէ աղերս չունեն իրականության հետ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը՝ անդրադառնալով մամուլում հրապարակված այն լուրերին, որ որդին նշանակվել է Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմի քարտուղարի պաշտոնակատար:
«Եթե ձեզ որևէ տեղեկություն հետաքրքիր է, ապա պետք է նախօրոք ճշտել և ստանալ պարզաբանում», - ասաց Կորյուն Նահապետյանը:
Դիտարկմանը, թե արդյոք նրա որդին ծառայել է բանակում, Կորյուն Նահապետյանն ընդգծեց, որ մամուլը գրում է, թե որդին 25 տարեկան է, ինչն արդեն փաստում է՝ լուրերը ստահոդ են:
«Ես 25 տարեկան որդի չունեմ, ակնհայտ սուտ է: Իմ որդին 15 տարեկան է», - ասաց նա:
Ճշտող հարցին, թե արդյոք նրա որդին կծառայի երբ ժամանակը գա, Նահապետյանը հորդորեց ժամանակից առաջ չընկնել ու սպասել:

У меня нет 25-летнего сына, это явная ложь – Корюн Нагапетян о публикациях СМИ
В прессе распространяются лживые сведения, которые не имеют с действительностью никакой связи, заявил сегодня в беседе с журналистами председатель постоянной комиссии парламента по вопросам обороны и безопасности Корюн Нагапетян, комментируя опубликованные в СМИ сведения о том, что его сын назначен исполняющим обязанности секретаря аппарата главы административного района Малатия-Себастия.
«Если Вас интересует какая-то информация, то нужно заранее уточнить и получить разъяснение», - сказал Корюн Нагапетян.
На вопрос, служил ли его сын в армии, Корюн Нагапетян ответил, что как пишет пресса, его сыну 25 лет, а это – лживая информация.
«У меня нет 25-летнего сына, это явная ложь. Моему сыну 15 лет», - сказал Нагапетян.
На уточняющий вопрос, будет ли служить его сын в армии, когда придет время, Корюн Нагапетян призвал раньше времени не спешить и подождать.