Չինացիները մշակել են «ամենաարագընթաց» լողացող տանկը
Չինացի զինվորականները մշակել են VN18 լողացող տանկը: Մարտական մեքենայի փորձարկումների տեսագրությունը հրապարակված է CGTN-ի YouTube-ալիքում, հայտնում է РИА Новости-ն:
Չինաստանի Norinco կորպորացիայի ռազմական տեխնիկա ստեղծողները հայտարարում են, որ իրենց տանկը կարող է զարգացնել ժամում մինչև 65 կիլոմետր առավելագույն արագություն ցամաքում, իսկ ջրում այս նմուշը կարող է շարժվել ժամում մինչև 30 կիլոմետր արագությամբ, ինչը, մշակողների խոսքով՝ VN18-ը դարձնում է ամենաարագ ռազմական երկընթացը:
Լողացող տանկը, որի շարժիչն ունի 1600 ձիաուժ, կշռում է 26 տոննայից ավելի: Ինչպես ստեղծողներն իրենք են հայտարարում, VN18-ն իր դասում «ամենահզոր» ռազմական տեխնիկան է:

Китайские военные представили «самый быстрый» плавающий танк
Китайские военные разработали плавающий танк VN18. Видео испытаний боевой амфибии опубликовано на YouTube-канале CGTN, сообщает РИА Новости.
Создатели военной техники из китайской корпорации Norinco заявляют, что их детище способно развивать максимальную скорость до 65 километров в час на суше, а по воде данный образец способен передвигаться со скоростью до 30 километров в час, что, по словам разработчиков, делает VN18 самой быстрой военной амфибией.
Весит плавающий танк, мощность двигателя которого составляет 1600 лошадиных сил, свыше 26 тонн. Как заявляют сами создатели, VN18 является «самой мощной»  военной техникой в своем классе.