Զարուհի Փոստանջյանը մեկնել է ԱՄՆ՝ հիմնական բնակության նպատակով. «Փաստ»
Մայրաքաղաքում տեղեկություններ են տարածվել, թե «Երկիր ծիրանի» կուսակցության առաջնորդ Զարուհի Փոստանջյանը հիմնական բնակության է մեկնել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ: «Փաստի» թղթակիցը նոյեմբերի 21–ի գիշերը Զարուհուն հանդիպել է «Զվարթնոց» օդանավակայանում՝ Երևան–Դոհա–Լոս Անջելես չվերթի ինքնաթիռ նստելուց առաջ:
Թերթը պարզել է, որ նա մեկնել է ԱՄՆ՝ նոյեմբերի 26–ին կայանալիք միտինգին մասնակցելու: Խոսքը Լոս Անջելեսի Գլենդել քաղաքի քաղաքապետարանի և Լոս Անջելեսում ՀՀ հյուպատոսության դիմաց տեղի ունենալիք բողոքի հանրահավաքի և համահայկական ընդվզմանն ընդառաջ երթ–ցույցի մասին է:

«Паст»: Заруи Постанджян уехала в США на постоянное жительство
В столице муссируются слухи о том, будто председатель партии «Еркир Цирани» Заруи Постанджян уехала в Соединенные Штаты Америки на постоянное жительство. Корреспондент газеты «Паст» встретился 21 ноября с Заруи Постанджян в международном эропорту «Звартноц» перед посадкой на рейс Ереван – Доха – Лос-Анжелес.
Издание выяснило, что Заруи Постанджян поехала в США для участия в предусмотренном 26-го ноября митинге. Речь идет о запланированной перед мэрией города Глендейла и консульством Армении в Лос-Анжелесе акции протеста и шествии-митинге в преддверие общеармянского бунта.