Ռուսաստանի բոլոր գնացքներն Ուկրաինիայի շրջանցմամբ կերթևեկեն մինչև տարեվերջ
Բոլոր գնացքների՝ Ուկրաինայի շրջանցմամբ երթևեկությունը նոր երկաթուղագիծ՝ Ժուրավկա - Միլերովո կփոխադրվի մինչև տարեվերջ: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ-ի տրանսպորտի նախարար Մաքսիմ Սոկոլովը՝ ելույթ ունենալով III Երկաթուղային համագումարում, հայտնում է ТАСС-ը:
«Մինչև այս տարվա վերջն այդ ուղղությունը կաշխատի լրիվ ծավալով, և մենք գնացքների երթևեկությունը լիովին կփոխադրենք նորմատիվային գրաֆիկին համապատասխան, դրանք 62 զույգ մարդատար գնացքներ են և 30 զույգ բեռնատար գնացքներ», - ասել է նա:
137 կիլոմետր երկարությամբ նոր երկաթուղին անցնում է Վորոնեժի և Ռոստովի մարզերի տարածքով: Ճանապարհին կառուցված են յոթ նոր երկաթուղային կայարաններ:

Все российские поезда пойдут в обход Украины до конца года
Движение всех поездов будет переведено на новую железнодорожную линию в обход Украины Журавка - Миллерово до конца года, заявил министр транспорта РФ Максим Соколов, выступая на III Железнодорожном съезде, сообщает ТАСС.
«До конца этого года это направление заработает в полном объеме, и мы полностью переведем движение поездов, в соответствии с нормативным графиком, это 62 пары пассажирских поездов и 30 пар грузовых поездов», - сказал он.
Новая железная дорога протяженностью 137 км проходит по территории Воронежской и Ростовской областей. На пути построено семь новых железнодорожных станций.