Պակիստանի համալսարանական տարածքում հրաձգության հետևանքով 11 մարդ է տուժել (Տեսանյութ)
Պակիստանի Փեշավար քաղաքի Գյուղատնտեսական համալսարանի տարածքում 3 անհայտ անձանց հարձակման հետևանքով առնվազն 11 մարդ է տուժել, այդ թվում՝ 7 ուսանող, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով  Geo TV-ին:
Հայտնի է, որ դիմակավորված հարձակվողները մտել են համալսարանի տարածք և կրակ բացել ուսանողների վրա: Հեռուստաալիքը հաղորդում է, որ փողոցից լսվել են հրաձգության և առանձին պայթյունների ձայներ: Dawn պարբերականի տեղեկություններով՝ չարագործներին հաջողվել է մտնել ուսանողական հանրակացարան, սակայն անհայտ է, թե այդ պահին այնտեղ քանի ուսանող է եղել:
Տեղի ունեցածից կարճ ժամանակ անց դեպքի վայր են ժամանել ոստիկանության և բանակի ջոկատները: Ընթանում է հարձակվողներին չեզոքացնելու գործողություն: Geo TV-ի տեղեկություններով՝ ուժայիններին հաջողվել է նրանցից մեկին ոչնչացնել:
Փեշավար քաղաքի Գյուղատնտեսական համալսարանի տարածքում հարձակման պատասխանատվությունը ստանձնել են  «Թալիբան» ահաբեկչական շարժման պակիստանյան թևի՝ «Թեհրիք ի Թալիբան Պակիստան»-ի գրոհայինները:

При стрельбе в университетском кампусе в Пакистане пострадали 11 человек (Видео)
По меньшей мере 11 человек, в том числе семеро учащихся, пострадали в результате атаки троих неизвестных на кампус сельскохозяйственного университета в пакистанском городе Пешаваре, провинция Хайбер-Пахтунхва, сообщает РИА Новости  со ссылкой на  телеканал Geo TV.
Как стало известно, нападавшие в масках вошли на территорию кампуса и открыли стрельбу по учащимся. Телеканал утверждает, что с улицы был слышен звук перестрелки и отдельных взрывов. Также, по сведениям газеты Dawn, злоумышленникам удалось проникнуть в студенческое общежитие, однако сколько студентов на тот момент находилось внутри, остается неизвестным.
Вскоре после случившегося на место инцидента прибыли отряды полиции и армии. Идет операция по нейтрализации нападавших. По данным Geo TV, силовикам удалось уничтожить одного из них.
Ответственность за нападение на кампус сельскохозяйственного университета в пакистанском городе Пешаваре, провинция Хайбер-Пахтунхва, взяли боевики пакистанского крыла террористического движения «Талибан» — «Техрик-и-Талибан Пакистан»